, niedziela 28 luty 2021
Zbliża się pełne otwarcie polsko-czeskiej granicy?
W wpisie czeskiego ministra zdrowia nie pojawia się jednak żadna konkretna data pełnego otwarcia polsko-czeskiej granicy.  fot: MMDodaj do Facebook

Zbliża się pełne otwarcie polsko-czeskiej granicy?

MM
Czeski minister zdrowia Adam Vojtěch poinformował, iż władze Czech planują zniesienie obostrzeń na granicy polsko-czeskiej zlokalizowanej w województwie śląskim. Możliwe zmiany to efekt wyraźnej poprawy sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim - wyjaśnia czeski minister.

O planach czeskiego rządu minister poinformował na swoim Twitterze w sobotę, 27 czerwca. Z wpisu wynika, iż w nadchodzącym tygodniu możliwe jest zniesienie obostrzeń na granicy polsko-czeskiej, której przekroczenie w województwie śląskim dotychczas wiązało się z koniecznością przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy też odbyciem 14-dniowej kwarantanny po powrocie z Polski przez Śląsk.

W wpisie czeskiego ministra zdrowia nie pojawia się jednak żadna konkretna data pełnego otwarcia polsko-czeskiej granicy. Możemy więc jedynie przypuszczać, iż pierwsze pozytywne informacje w tym temacie będą miały związek z poniedziałkową aktualizacją systemu "semafor", w którym Czesi oznaczyli województwo śląskie kolorem czerwonym, jako region wysokiego ryzyka pod względem możliwości zarażenia się koronawirusem.

[AKTUALIZACJA Z GODZ. 21:00]

„W związku z lepszą sytuacją na Śląsku granica polsko-czeska od poniedziałku będzie już w pełni otwarta bez dotychczasowych warunków” - poinformował w piątek wieczorem na swoim twitterze Piotr Müller - rzecznik polskiego rządu, który w ten sposób skomentował wymianę informacji pomiędzy czeskim i polskim premierem.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy ten cyrk wreszcie się skończył?
Nasz pan rzecznik odtrąbił sukces a wczoraj Czesi dalej pilnowali granicy.
O co tu chodzi? Czy jeszcze czkawką odbija się atak na kapliczkę paru idiotów?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama