, piątek 16 kwietnia 2021
Znoszenie obostrzeń i rosnąca liczba zakażeń
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 170 z 202 dzisiejszych przypadków koronawirusa to zakażenia na Śląsku.  fot: PexelsDodaj do Facebook

Znoszenie obostrzeń i rosnąca liczba zakażeń

UM
1 czerwca rano potwierdzono 202 nowe przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. Od początku pandemii COVID-19 zakażonych zostało w Polsce 23 987 osób, z których zmarło 1065. W Powiecie Cieszyńskim od piątku przybyło 50 nowych potwierdzonych badaniami przypadków.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 170 z 202 dzisiejszych przypadków koronawirusa to zakażenia na Śląsku. W tym regionie jest ich najwięcej w Polsce - 8422. Większość to zachorowania, często bezobjawowe, wśród górników i ich rodzin.

Raport Sanepidu dotyczący stanu w Powiecie Cieszyńskim:

 • Według raportu Sanepidu w dniach od 29 do 31 maja przybyło 35 przypadków zakażeń SARS-CoV-2. 1 czerwca odnotowano kolejnych 15 osób z pozytywnym wynikiem testów.
 • W Powiecie Cieszyńskim obecnie kwarantanną domową objętych jest 1053 mieszkańców.
 • Nadzór epidemiologiczny zastosowano wobec 100 osób.
 • Łącznie w wyniku badań laboratoryjnych do tej pory potwierdzono 496 przypadków zakażeń. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Strumieniu (103), a najmniej potwierdzono w Wiśle (6).
 • Obecnie hospitalizowanych, ze względu na zakażenie koronawirusem jest 12 osób.
 • Sanepid poinformował również o 3 ozdrowieńcach. Do tej pory wyzdrowiało 106 osób.

  Ministerstwo zniosło obostrzenia pozwalając nawet na imprezy i wesela liczące do 150 osób. Ludzie masowo rezygnują z zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie są przestrzegane również zasady stosowania ich w sklepach. Z zabezpieczeń rezygnują również ekspedientki narażając nie tylko siebie, ale również klientów. Coraz trudniej zachować wymaganą dwumetrową odległość. Polacy zachowują się tak, jakby premier Mateusz Morawiecki wprowadzając liberalizację obostrzeń zlikwidował zagrożenie zakażeń koronawirusem. Jednak wirus szaleje, a liczba zakażonych nie maleje.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama