, czwartek 2 maja 2024
Z Brennej do Katowic. Koleje Śląskie i Transkom integrują połączenia
Umowa, która oficjalnie zostanie podpisana najpewniej jeszcze w tym tygodniu, na razie zostanie zawarta na okres lipca i sierpnia. fot: Tomasz Bujok



Dodaj do Facebook

Z Brennej do Katowic. Koleje Śląskie i Transkom integrują połączenia

JAKUB MARCJASZ
Na podstawie przygotowywanego porozumienia, część pociągów Kolei Śląskich relacji Wisła - Katowice zostanie zintegrowanych z autobusami P.T. Transkom relacji Brenna Bukowa - Cieszyn. Miejscem, gdzie podróżni będą mogli przesiąść się z autobusu do pociągu i z pociągu do autobusu, jest Skoczów.

- Pomysł wziął się ze względu na duże zainteresowanie pasażerów ze Śląska. Często dzwonili do nas z pytaniami, czy istnieje jakieś połączenie do Brennej, dlatego zwróciliśmy się do Kolei Śląskich z propozycją stworzenia takiego zintegrowanego połączenia - mówi Krzysztof Ciemała, dyrektor ds. przewozów P.T. Transkom w Skoczowie.

Ustalenie szczegółów porozumienia trwało od kwietnia. Umowa, która oficjalnie zostanie podpisana najpewniej jeszcze w tym tygodniu, na razie zostanie zawarta na okres lipca i sierpnia, ale nie wykluczone, że po zakończeniu wakacji zostanie przedłużona.

Jest to pierwszy projekt Kolei Śląskich związany ze zintegrowaniem połączeń kolejowych z autobusowymi. - Pełni on swoistą funkcję pilotażową, przy czym zaznaczę, że pełna integracja, np. wspólny bilet, zniżki, jest procesem złożonym i wymaga odpowiedniego czasu na przygotowanie i wdrożenie. Skorelowanie rozkładu jest pierwszym krokiem do takiej integracji - podkreśla Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dzięki umowie przewoźnicy na bieżąco informować mają się o ewentualnych opóźnieniach, zakłóceniach w ruchu, jak również przejazdach grupowych powyżej dziesięciu osób, a w sytuacjach wyjątkowych autobusy Trankomu będą oczekiwać do 10 minut na opóźnione pociągi Kolei Śląskich. W umowie zastrzeżono, że maksymalny odstęp czasowy pomiędzy połączeniami kolejowo-autobusowymi nie może przekraczać 20 minut.

W związku z porozumieniem, P.T. Transkom wystąpił do MZD w Skoczowie o nową lokalizację przystanku w pobliżu dworca kolejowego i takie miejsce zostało wyznaczone. Stamtąd pasażerowie będą mogli przesiąść się do autobusu w kierunku Brennej Bukowej lub pociągu w kierunku Katowic.

Na podstawie przygotowywanego porozumienia P. K. Transkom z Kolejami Śląskimi zintegrowane zostaną na trasie Katowice - Skoczów - Brenna następujące połączenia:

1. Autobus relacji Brenna Bukowa - Cieszyn o godz. 04.45 D (w Skoczowie o godz. 05.17) zintegrowany z pociągiem relacji Wisła - Skoczów - Katowice (odjazd pociągu ze Skoczowa do Katowic o godz. 05.43);
2. Autobus relacji Brenna Bukowa - Cieszyn o godz. 13.35 E (w Skoczowie o godz. 14.07) zintegrowany z pociągiem relacji Wisła - Skoczów - Katowice (odjazd pociągu ze Skoczowa do Katowic o godz. 14.25);
3. Autobus relacji Brenna Bukowa - Cieszyn o godz. 19.35 Dm (w Skoczowie o godz. 20.07) zintegrowany z pociągiem relacji Wisła - Skoczów - Katowice (odjazd pociągu ze Skoczowa do Katowic o godz. 20.18);
4. Pociąg relacji Katowice - Skoczów - Wisła o godz. 06.03 (w Skoczowie o godz. 07.30) zintegrowany z autobusem do Brennej (odjazd z przystanku Skoczów dworzec kolejowy o godz. 07.43 d);
5. Pociąg relacji Katowice - Skoczów - Wisła o godz. 07.46 (w Skoczowie o godz. 09.16) zintegrowany z autobusem do Brennej (odjazd z przystanku Skoczów dworzec kolejowy o godz. 09.43Dm);

Oznaczenie znaków:

D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt,
E - kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
d - nie kursuje w 1.I., w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz dniach 25 i 26 XII
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII

Więcej informacja można znaleźć tutaj.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Maciej Zaremba!!! Bo prawdopodobnie pan się kryje pod moim wcześniejszym wpisem jako Anonim.
Owszem zgadzam się w lutym były rozmowy nieoficjalne z Pełnomocnikiem ds. koordynacji komunikacji zastępczej Panem Januszem Stal, ale nie wiem czy panu wiadomo później były już rozmowy na wyższym szczeblu miedzy przedstawicielami firmy przewozowej, a Panem Januszem Stal i Panią Dyrektor Biura Handlowego Agnieszką Lekston. Wówczas też osoby wskazane dostały do ręki projekty trasy i czasy przejazdów autobusów.
Jeżeli nie zna Pan tych faktów to proszę się z nimi zapoznać.

To sobie dalej rozmawiajcie...Czy czasami nie chcieliście wyciągnąć tradycyjnie jakąś kasę z Kolei??? Transkom jednak umiał się porozumieć z Kolejami.Brawo!!!
A jednak Pani Burmistrz i Transkom będą zapewne umieć wykorzystać to pomówienie.

Anonim, a jednak taki, ma rację...

Panie Maciej Zaremba!!! Doskonale pan wie że to NIE był pomysł Transkom-u!!! Tylko został bezczelnie ukradziony przez ową firmę, przy ścisłej współpracy pani Burmistrz Skoczowa, która doskonale wiedziała o pomyśle innego przewoźnika i negocjacjach jakie prowadzi!!!

Transkom z tego co oficjalnie zgłaszał, rozpoczął rozmowy już końcem ubiegłego roku z osobami decyzyjnymi w Kolejach Śląskich na najwyższym szczeblu.Jakaś firma rozmawiała w lutym tego roku tylko z ... pełnomocnikiem do spraw ... komunikacji zastępczej Kolei Śląskich i głównie chodziło o połaczenie na trasie Bielsko-Biała - Skoczów - Cieszyn.
Mam nadzieję, ze Pani Burmistrz i firma Transkom wystąpią do prokuratury o pomówienie (na podstawie artykułu 488 kodeksu postępowania karnego), oraz o zabezpieczenie dowodów i ustalenie sprawcy w sprawie pomówienia jakie są zamieszczone na stronie internetowej. Przy naruszeniu dóbr osobistych w internecie, tj. przy świadczeniu usług drogą elektroniczną, zastosowanie ma ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Art. 2 pkt 4 tej ustawy podaje, że świadczenie usług drogą elektroniczną to „wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość), poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania (...)”. Usługodawcą świadczącym usługi internetowe – zgodnie z treścią art. 2 pkt 6 cytowanej ustawy – jest m.in. osoba fizyczna lub osoba prawna, która „prowadząc chociażby ubocznie, działalność zarobkową lub zawodową świadczy usługi drogą elektroniczną”. Naruszenia dóbr osobistych może dopuścić się sam usługodawca albo podmiot niezależny od usługodawcy.
Niech się skończą te "bezimienne" bzdurne komentarze.

Protek przesadzasz!!!!

A Ty jesteś IMENNY???
Skoro straszysz to dla mnie też jest powód do zastosowanie tego artykułu!

Czy przypadkiem sam nie jesteś "bezimienny"? Lekarzu, lecz się sam!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama