, sobota 23 marca 2019
Trwają prace nad salą w Zaborzu
W kolejnym miesiącu zostanie zamontowana konstrukcja dachu i wykonane pokrycie dachowe.  fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Trwają prace nad salą w Zaborzu

red./mat.pras.
Od marca br. trwają prace nad budową sali gimnastycznej w Zaborzu. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu będą mogły cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną w kolejnym roku szkolnym, tj. od września 2019 r.

- Zakończono już roboty związane z mikropalowaniem, wykonaniem fundamentów, wymianą poszycia dachu na części istniejącego budynku oraz roboty wewnątrz budynku m.in. wymurowane zostały ściany, ułożono instalację wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania oraz wykonano izolację poziomą, wylewki i gładzie, studnię chłonną, montaż urządzeń, układanie płytek. W chwili obecnej obserwujemy końcowy etap tzw. stawiania murów głównych ścian sali gimnastycznej – informuje Urząd Gminy Chybie. W kolejnym miesiącu zostanie zamontowana konstrukcja dachu i wykonane pokrycie dachowe.

Umowa podpisana przez wójta Chybia z firmą ALFA – CIESZYN Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej opiewa na kwotę 2 826 554,17 zł. W nowo powstałym budynku oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 372 m2 powstaną szatnie dla dziewcząt, dla chłopców oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia sanitarne, czyli wc wraz z natryskami, pokój nauczyciela wf-u z częścią sanitarną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz magazyn sprzętu sportowego. Wszystko połączone będzie przejściem z częścią istniejącą szkoły. Sala gimnastyczna przystosowana będzie m.in. do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i mini piłkę nożną.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama