, poniedziałek 27 stycznia 2020
Skoczów: Radni zgodni w sprawie remontu ul. Górny Bór
Ulica Górny Bór ma być remontowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Skoczów: Radni zgodni w sprawie remontu ul. Górny Bór

MB
Skoczowscy radni zadecydowali o podjęciu współpracy ze Starostwem Powiatowym w sprawie remontu ulicy Górny Bór, a także przebudowy skrzyżowania ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowa na rondo. Jednak na realizację tego zadania przyjdzie mieszkańcom jeszcze długo poczekać.

Ulica Górny Bór ma być remontowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. W uzasadnieniu projektu tej uchwały burmistrz zwraca uwagę na uciążliwości i niebezpieczeństwo, jakie powoduje dla mieszkańców Skoczowa bardzo duże natężenie ruchu w centrum miasta w układzie komunikacyjnym ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowa. Podczas sesji 19 czerwca Rada Miejska Skoczowa obradowała nad projektem uchwały dotyczącym remontu tej drogi i przebudowy skrzyżowania.

- W 2003 roku było zawarte podobne porozumienie między gminą a powiatem. Ono obejmowało ten sam zakres zadań, z wyjątkiem przebudowy skrzyżowania ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowa. W związku z tym porozumieliśmy się z powiatem, żeby to skorygować i wprowadzić ten punkt. W tej chwili to jest przedmiotem naszej sesji, natomiast 30 czerwca analogiczny punkt pojawi się na sesji Rady Powiatu - tłumaczył burmistrz, Mirosław Sitko. Jeśli radni powiatowi podejmą tę uchwałę, to będzie to podstawą podpisania nowego porozumienia między gminą Skoczów a Starostwem Powiatowym.

W czasie sesji pojawiły się w Radzie pytania, w jakich terminach powyższa inwestycja ma być realizowana. Burmistrz odpowiedział, że nie ma jeszcze danych co do terminów. - Musimy znaleźć środki, uchwalić je w budżecie, analogiczna sytuacja musi być też po stronie powiatu. I w ten sposób dookreśli się horyzont czasowy - stwierdził.

Finansowanie remontu drogi ma być po połowie z kasy powiatu i gminy Skoczów. - Ponadto po naszej stronie jest zadanie projektowania - dodał Mirosław Sitko. - Aby pozyskać jakiekolwiek środki na ten cel, musi być wcześniej zrobiony projekt. Powiat na razie nie ma środków na to zadanie, ale my powinniśmy już wykonać projekt. Może za pół roku, a najdalej za dwa lata uda się z tym ruszyć - stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej, Rajmund Dedio.

Uchwała w sprawie wspólnej realizacji z powiatem przedsięwzięcia związanego z remontem ulicy Górny Bór i przebudowy skrzyżowania została przyjęta przez radnych jednogłośnie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"za pół roku, może za dwa..."
kaktusy zaczynają kiełkować

Słuszną linię ma nasza władza!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama