, sobota 17 kwietnia 2021
Są pieniądze na dotacje do wymiany źródeł ciepła
To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy do tej pory znajdowali się na liście rezerwowej. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Są pieniądze na dotacje do wymiany źródeł ciepła

red./mat.pras.
Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Strumień, którzy w ubiegłym roku starali się o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła, ale go nie otrzymali i trafili na listę rezerwową - dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gmina Strumień ma obecnie zapewnione pieniądze na ten cel.

Decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gmina Strumień pozyskała środki na realizację zadania o nazwie „Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Strumień – Etap II – rok 2019”. Wsparcie ma formę pożyczki w wysokości 132.000 zł. Umożliwi to udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła 22 mieszkańcom gminy, znajdującym się na liście rezerwowej z 2018 roku, na warunkach obowiązujących w ubiegłym roku.

- To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy do tej pory znajdowali się na liście rezerwowej. Mamy nadzieję, że udzielone dotacje na wymianę pieców przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach poprawią jakość powietrza w naszej gminie, co przełoży się na komfort życia - mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Gmina Strumień prowadzi dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła od 2008 roku. Łącznie wymieniono już 282 kotły.

Gmina przypomina również, że pozostali mieszkańcy zainteresowani dofinansowaniem do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem termomodernizacji budynków jednorodzinnych, mają możliwość skorzystania z Programu „Czyste Powietrze” skierowanego do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Więcej informacji o Programie „Czyste Powietrze” można znaleźć na: http://www.strumien.pl/dofinansowanie-do-wymiany-zrodel-ciepla

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wybrać dobrą formę ogrzewania to nie lada wyzwanie m. Samym stałam przed takim wyborem niedawno. Myśle ze najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wyrzucenie przede wszyskich przestarzałych kopciuchów. Sama pale peletem w certyfikoWanym kotle . Certyfikowanym j bezpiecznym. To bardzo ważne! Pelet jest ogólnodostępny w bardzo dobrych cenach. Trraz tez jest dużo promocji na stronie kostrzewa strefa niskich cen.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama