, wtorek 30 kwietnia 2024
Najczęściej komentowane artykuły 2013 roku
Poniżej przedstawiamy zestawienie 12 tematów, które w poszczególnych miesiącach 2013 roku wywołały największą dyskusję wśród Czytelników portalu gazetacodzienna.pl fot: ARC SPOT



Dodaj do Facebook

Najczęściej komentowane artykuły 2013 roku

SM
Jakie artykuły cieszyły się największą popularnością wśród naszych Czytelników? Które teksty były najchętniej komentowane? Poniżej przedstawiamy zestawienie 12 tematów, które w poszczególnych miesiącach 2013 roku wywołały największą dyskusję wśród Czytelników portalu gazetacodzienna.pl.

Styczeń: "Związki partnerskie według Gluzy i Trybuś. Jak głosowali i dlaczego?"

W styczniu największą dyskusję wśród naszych Czytelników wywołał sposób głosowania posłów ze Śląska Cieszyńskiego w sprawie ustaw o związkach partnerskich. Aleksandra Trybuś i Czesław Gluza, posłowie Platformy Obywatelskiej ze Śląska Cieszyńskiego, w kwestii projektów zagłosowali całkowicie odmiennie. Trybuś opowiedziała się przeciw odrzuceniu wszystkich trzech projektów w pierwszym czytaniu. Czesław Gluza opowiedział się za odrzuceniem projektów uchwał autorstwa SLD i RP, a w głosowaniu nad projektem swojego partyjnego kolegi - Artura Dunina - w ogóle nie wziął udziału.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Luty: "W Ustroniu wspominali Edwarda Gierka"

W lutym dyskusję na łamach naszego portalu podgrzewał artykuł opisujący obchody setnej rocznicy urodzin Edwarda Gierka, które miały miejsce w Ustroniu. Sala w ustrońskiej "Prażakówce", gdzie odbyło się spotkanie, wypełniona była do ostatniego miejsca. W wydarzeniu wzięły udział przede wszystkim osoby pamiętające czasy Edwarda Gierka. Równie "tłoczno" było w komentarzach pod tekstem.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Marzec: "Bogusław Słupczyński (...) dyscyplinarnie zwolniony z COK Dom Narodowy"

W marcu komentarze publikowane były głównie pod artykułem informującym o dyscyplinarnym zwolnieniu z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy", Bogusława Słupczyńskiego. W komentarzach grzmiało nie tylko środowisko kulturalne, które było oburzone taką decyzją nowej dyrektorki ośrodka, ale również osoby niezwiązane z kulturą. Pojawiły się zatem głosy sprzeciwu, ale i poparcia takiej decyzji.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Kwiecień: "Michał Paluch o burmistrzu Cieszyna: A może ta kadencja to zwyczajna ściema?"

W kwietniu najwięcej emocji wzbudził wywiad z Michałem Paluchem, w którym lokalny działacz społeczny, specjalista w dziedzinie komunikacji społecznej, autor podręczników o kapitale ludzkim w przestrzeni publicznej miasta mówi o rozczarowaniu, oczekiwaniach, ale i sukcesach Mieczysława Szczurka, burmistrza Cieszyna oraz o tym, co myśli o referendum w sprawie odwołania władz Cieszyna.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Maj: "Cieszyński zoom na kulturę"

W maju najwięcej komentarzy z Waszej strony zyskał tekst poświęcony debacie z udziałem przedstawicieli cieszyńskich instytucji kulturalnych. Emocji nie brakowało na samym spotkaniu, w którym udział wzięli szefowe i szefowie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy", Zamku Cieszyn, Biblioteki Miejskiej, Książnicy Cieszyńskiej. Emocje były również widoczne w komentarzach.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Czerwiec: "Po Adamie Wójtowiczu, Krzysztof Herok odchodzi z PO"

W czerwcu dyskusję na łamach naszego portalu wzbudziła decyzja złożeniu legitymacji członka Platformy Obywatelskiej i wystąpienia z partii radnego Krzysztofa Heroka. - W 2009 roku przystępowałem do partii otwartej na dialog, której członkom przyświecało dobro Cieszyna i lokalnej społeczności. Dziś PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków - komentował swoją decyzję Krzysztof Herok w liście otwartym do Jana Olbrychta. Niewiele mniej komentarzy zyskał również tekst - odpowiedź Jana Olbrychta, który na łamach naszego portalu ocenił decyzję Adama Wójtowicza oraz Krzysztofa Heroka.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Lipiec: Anna Bednarska-Czerwińska odwołana z funkcji (...)"

W lipcu - letnią atmosferę podgrzała informacja o odwołaniu Anny Bednarskiej-Czerwińskiej z funkcji dyrektorki Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Informację tę potwierdził w rozmowie z portalem gazetacodzienna.pl Jerzy Malik, członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, oraz sama Anna Bednarska-Czerwińska. W naszym artykule odwołana dyrektorka szpitala mówiła, iż forma zwolnienia była dla niej kompletnie niezrozumiała i, że o zwolnieniu dowiedziała się z pisma.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest: tutaj.

Sierpień: "Czy potrzebujemy referendum w Cieszynie?"

W sierpniu Czytelnicy naszego portalu niezwykle intensywnie komentowali felieton Michaela Morysa-Twarowskiego, który podważał słuszność organizacji referendum w sprawie odwołania burmistrza Mieczysława Szczurka. Głosy "za" i "przeciw" podzieliły się niemal równomiernie.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Wrzesień: "Wielkie zmiany w COK Dom Narodowy?"

We wrześniu nasi Czytelnicy najchętniej komentowali plany remontowe Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy". W artykule tym Cecylia Gasz-Płońska, dyrektorka Domu Narodowego zdradzała szczegóły planowanego remontu, który miałby zostać dofinansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Plany remontowe spotkały się z falą krytyki ze strony mieszkańców Cieszyna.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Październik: "Chcą odwołać burmistrza Mieczysława Szczurka ze stanowiska"

W październiku najchętniej komentowanym artykułem była informacja o tym, iż do cieszyńskiego magistratu wpłynął wniosek grupy mieszkańców dotyczący przeprowadzenie referendum w sprawie odwołanie Mieczysława Szczurka z funkcji burmistrza Cieszyna.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest tutaj.

Listopad: "Cieszyńska dyskusja wokół gender"

W listopadzie najwięcej komentarzy było pod artykułem, w którym zawarliśmy list Bertranda Bischa, jednego z organizatorów I Chrześcijańskiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny, a także odpowiedź dr Aleksandry Banot, jednej z autorek programu Międzywydziałowych Podyplomowych Studiów nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci "Gender Studies" w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest: tutaj.

Grudzień: "I Chrześcijański Marsz w Obronie Życia i Rodziny. Ulicami Cieszyna przeszły tłumy"

W grudniu nadal najczęściej komentowanym tematem było gender. Wszystko za sprawą I Chrześcijańskiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny, w którym według szacunków policji, udział wzięło ok. 800 osób, ale niektórzy mówią, że mogło być ich nawet ponad 1000. Wśród nich były rodziny z dziećmi, młodzież, osoby starsze, duchowni i zakonnice.

Cały artykuł wraz z komentarzami dostępny jest: tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama