, środa 2 grudnia 2020
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zbiera na sztuczną nerkę
Aktualnie na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie wykonywanych jest ponad 1000 zabiegów hemodializacyjnych (miesięcznie), u 91 pacjentów. fot: szpital.netus.plDodaj do Facebook

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zbiera na sztuczną nerkę

SM
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zbiera środki pieniężne niezbędne do zakupu sztucznej nerki oraz fotela dializacyjnego, na rzecz oddziału Nefrologii oraz Stacji Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Koszt ich zakupu to prawie 47 tys. zł.

Z prośbą o zakup aparatu do hemodializy oraz fotela dializacyjnego, w imieniu oddziału Nefrologii oraz Stacji Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie, zwrócił się p.o. ordynatora dr n. med. Piotr Firczyk, który zwraca uwagę na stale postępujący wzrost zachorowań na przewlekłą niewydolność nerek i konieczność leczenia hemodializoterapią. Zakup nowej sztucznej nerki i fotela dializacyjnego ma zapewnić leczenie nerkozastępcze wszystkim chorym ze schyłkową niewydolnością nerek.

Aktualnie na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie wykonywanych jest ponad 1000 zabiegów hemodializacyjnych (miesięcznie), u 91 pacjentów. Oddział Nefrologii oraz Stacja Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie posiada obecnie siedem sztucznych nerek, które są eksploatowane już ponad 10 lat oraz cztery sztuczne nerki, będące w użyciu powyżej 5 lat. Jeśli chodzi o fotel dializacyjny to w Stacji Dializ znajdują się trzy tego typu sprzęty, z czego dwa z powodu awarii od roku wyłączone są z użytku.

Koszt zakupu nowej sztucznej nerki wynosi prawie 38 tys. zł. Zakup fotela dializacyjnego to wydatek rzędu niemal 9 tys. zł. Szczegółowe informacje jak wspomóc zakupy na rzecz Szpitala Śląskiego w Cieszynie znajdują się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama