, wtorek 18 stycznia 2022
Dzisiaj rusza budowa sali w Zaborzu
Budowa powinna zostać ukończona w czerwcu 2019 roku. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Dzisiaj rusza budowa sali w Zaborzu

red.
5 marca 2018 r. nastąpiło podpisanie umowy na budowę długo wyczekiwanej sali gimnastycznej w Zaborzu, dzisiaj 12 marca nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy.

Umowa podpisana przez wójta Chybia z firmą ALFA – CIESZYN Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej przy ul. Wapienickiej 4 opiewa na kwotę 2 826 554,17 zł. Już niedługo na to zadanie zostanie złożony wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki któremu pojawia się możliwość pozyskania połowy tej kwoty.

W nowo powstałym budynku oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 372 m2 powstaną szatnie dla dziewcząt, dla chłopców oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia sanitarne, czyli wc wraz z natryskami, pokój nauczyciela wf-u z częścią sanitarną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz magazyn sprzętu sportowego. Wszystko połączone będzie przejściem z częścią istniejącą szkoły. Sala gimnastyczna przystosowana będzie m.in. do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i mini piłkę nożną.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu w kolejnym roku szkolnym, tj. od września 2019 r. będą mogły w pełni cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Życie jest za krótkie żeby tutaj zebrać wszystkie jego owoce...

Symboliczna data . Dwa dni po pogrzebie byłego dyrektora tej szkoły rozpoczęto budowę sali o którą walczyl.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama