, niedziela 24 czerwca 2018
Cieszyńska Wenecja doczeka się rewitalizacji
Cieszyńska Wenecja to miejsce, które przyciąga turystów i posiada swój własny, niepowtarzalny klimat. fot: Agnieszka KaczmarczykDodaj do Facebook

Cieszyńska Wenecja doczeka się rewitalizacji

Agnieszka Kaczmarczyk
Radni Cieszyna i Czeskiego Cieszyna postanowili wspólnie wystąpić o kolejne unijne dotacje na architektoniczne i techniczne opracowanie tego, co można zrobić między jednym, a drugim mostem łączącym oba miasta. Niedawno otwarto sportową kładkę, park oraz tereny rekreacyjne. W najbliższym czasie rewitalizacji prawdopodobnie doczeka się cieszyńska Wenecja.

Cieszyńska Wenecja ciągnie się wzdłuż ul. Przykopa. Wybrukowana ulica, kilka latarni, wąski kanał, mostki prowadzące do uroczych, ale zniszczonych domów. Dzisiaj kanał Młynówka przypomina ściek, a biegnąca wzdłuż niego ulica jest zaniedbana. Jednak miejsce to przyciąga turystów i posiada swój własny, niepowtarzalny klimat.

W budżecie miasta zarezerwowano około 4,5 mln złotych na renowację i umocnienie brzegów Młynówki, odrestaurowanie przerzuconych nad nią mostków, wykonanie nowych ścieżek spacerowych i rowerowych, oświetlenia, a także ustawienie ławek i wzbogacenie zieleni - informuje na łamach portalu gazeta.pl, Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Cieszynie i dodaje, iż termin złożenia dokumentów do projektu upływa we wrześniu.

Zainteresowanie cieszyńską Wenecją wzrosło przede wszystkim po udanej imprezie, jaką było I Biennale sztuki, zorganizowane przez młodych ludzi, którzy chcieli udowodnić, że cieszyńska Wenecja jest niepowtarzalnym i unikatowym miejscem, które ma szanse stać się perełką turystyczną miasta.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Już sobie wyobrażam "renowację" w wykonaniu władz miasta. Kolejne miejsce zamienią w kiczowaty deptak.

Perełka to jest na ulicy Hajduka. Tam nie trzeba żadnej renowacji :>

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama