, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Cieszyn: Wybrali naczelnika Wydziału Sportu
Jest to następstwo zaplanowanej w cieszyńskim samorządzie likwidacji MOSiR i przejęcia części jego zadań przez powołany w Urzędzie Miejskim Wydział Sportu. fot: Blog: fotojoanny.blox.pl/htmlDodaj do Facebook

Cieszyn: Wybrali naczelnika Wydziału Sportu

RED.
Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie, 4 sierpnia br. został rozstrzygnięty konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Jest to następstwo zaplanowanej w cieszyńskim samorządzie likwidacji MOSiR i przejęcia części jego zadań przez powołany w Urzędzie Miejskim Wydział Sportu.

Spośród czterech biorących udział w postępowaniu osób Komisja Konkursowa najwyżej oceniła Cezarego Cieńciałę, dotychczasowego doradcę burmistrza miasta pełnomocnika ds. kultury fizycznej, sportu i rekreacji.

Cezary Cieńciała jest absolwentem filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej oraz studiów podyplomowych w AGH w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie menedżer sportu i turystyki w AWF w Katowicach. Dotychczasowa działalność zawodowa obejmowała sprawy organizacyjne i zarządzanie w sektorze edukacji i szkolnictwa wyższego. Zajmował się również pozyskiwaniem, realizacją i rozliczaniem projektów dofinansowanych ze środków unijnych i ministerialnych, a w ostatnim czasie rozwiązaniami systemowymi dla cieszyńskiego sportu.

Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ale jasne ze króluje no i co z tego

Wstyd. Po prostu wstyd. Wsadzić na takie, sztucznie stworzone stanowisko, (tak jak za pierwszym razem z resztą kiedy wsadził go na stanowisko swojego doradcy/pełnomocnika ds. sportu) osobę bez żadnej wiedzy na temat sportu, która nie zna jego realiów to jest ta dobra zmiana ja się pytam.
Czy nie śmierdzi Wam to kolesiostwem?
Popatrzcie jak obsadzane są poszczególne stanowiska i w jaki sposób - wiceburmistrzowie - spadochroniarze, archiwistka, dyrektorka cok, teraz ten naczelnik sportu .... czy tu nie króluje zasada TKM....

... że spadochroniarze- to akurat dobrze, ty strzelając w powietrze uważaj na stopy, które przywiązały cie do urzędowego stołka.

Jak dawniej ktoś coś po kryjomu próbował dla siebie załatwić siedząc przy korycie - tak teraz dzieje się to w świetle reflektorów, bez żenady i bez najmniejszych zahamowań.
To niemal powód do dumy dla tych oczadziałych chwilową władzą pasożytów.
.
Wygłodniała kasy i stanowisk horda bezwzględnych i bezwstydnych szalbierzy i oszustów - oto prawdziwe oblicze DOJNEJ ZMIANY.
Obrzydzenia dopełnia obłudne demonstracyjne ślinienie się mocodawców tej zgrai przed kościelnymi ołtarzykami, fałszywa pobożność, zakłamana retoryka.
Ohyda.
.
Bezczelne gnojki, jak poprzebierane w komże wampiry żerujące na nas wszystkich.
Ale powoli, przyjdzie czas na osądzanie i wyroki.
Na końcu oczywiście wybaczymy, jak sobie życzy pewien kurduplasty paranoik.

Lawina oburzonych komentujących- jak to zwykle u nas bywa... A ja znam pana Cienciałę od strony rzetelnego i skrupulatnego pracownika, który swoje obowiązki będzie wykonywał zgodnie z procedurami i przepisami - czy nie tego wymagamy od urzędników? A argumenty, że tyle lat było tak i po co zmieniać...to właśnie dowód układów, układzików, które wciąż chcą się trzymać i nie dociera do nich, że ich czas już się skończył... Dajmy Cienciale czas do działania, potem oceńmy czy to była dobra zmiana ;) Więcej życzliwości, mniej jadu, Cieszyniocy :)))

...zapominasz, że czas to pieniądz i negatywna ocena po czasie będzie tez pociągać koszty bez korzyści dla mieszkańców. Mało przekonujące Twoje znajomości z panem Cienciałą, a zwłaszcza, "czyiś czas się skończył". Zapominasz bucu, że każdemu przez chwil grają a ostatni raz na pogrzebie. Nie chodzi o osobę powołanego tylko o fasadowy sposób przeprowadzenia konkursu , którego 100% wynik był znany przed jego ogłoszeniem. Tylko w imię jakościowej zmiany towarzyską rozmówkę na temat sportu prowadzi się przy angażowaniu urzędu. Czy to był konkurs, czy tylko rozmowa w gronie znajomych z urzędu, bo wszyscy z poza nie mieli szans.

Gdyby Burmistrz chciał zatrudnić na tym stanowisku najlepszego kandydata, ogłoszenie o konkursie byłoby na cieszyn.pl w wiadomościach ratuszowych ,a nie tylko w BIP, gdzie mało kto zagląda, a do komisji zatrudniłby ludzi mających pojęcie o sporcie.
Macura chciał posadzić tam Cieńciałę i tak zrobił. To są podłe zwyczaje nie mające nic wspólnego z dbaniem o dobro miasta. niżnikiewicz na Cieńciałę - słaba zmiana...

DOJNA zmiana się kręci, niedługo w Skoczowie już skrzesali iskrę. Na razie iskra, ale wiatr historii rozpali ogień .

Sezon ogórkowy sprzyja takim decyzjom. Jest fajnie.

No to spółka Banot-Bielski dopięła swego.Likwidacja MOSiru a faktycznie wyautowanie dyr.Niżnikiewicza jest faktem.Tylko co dalej panowie BB.Nie widzicie jaki poziom sportu jest w Cieszynie!Żaden! To wasza wątpliwa zasługa.

Jak można myśleć że konkurs był niepotrzebny. Przecież tutaj widać całą genialną przebiegłość naszego burgejmajstra. Najpierw bez konkursu zatrudnił pana CC jako doradcę do spraw sportu. Po paru miesiącach pozwolił mu wygrać konkurs na naczelnika (w końcu wyborcze układy zobowiązują). Teraz burmistrz będzie tłumaczył maluczkim, że CC zdążył nabrać doświadczenia. I tak przybędzie w urzędzie kolejna tzw. "święta burmistrzowska krowa" a stanowisko doradcy zwolniło się dla kolejnego wyborczego znajomka. Hulaj dusza piekła nie ma. Ale jednak burmistrzowi doradzam opamiętanie. Cieszyński urząd to nie konfesjonał na Mnisztwie. Tu wszystko wyjdzie na jaw!

No to szybko się nauczył chrześcijańskich metod Macura.Forsuje nieudacznika do końca , no i wie jak po cichu go wstawić. Pytam się kto w tej komisji to specjalista od sportu :
1. Ryszard Macura
2. BoZena Bury
3. Aleksander Ciemiak
4. Stanislaw Kawecki
No i mamy dobrą zmianę w Cieszynie.

No to sobie po cichutku Pan Macura kolegę wkręcił. Cezary Cieńciała nie ma pojęcia o funkcjonowaniu klubów sportowych, o organizacji imprez sportowych, a zarządzać sportem będzie na podstawie arkusza Excela. Żenada...

No to sobie po cichutku Pan Macura kolegę wkręcił. Cezary Cieńciała nie ma pojęcia o funkcjonowaniu klubów sportowych, o organizacji imprez sportowych, a zarządzać sportem będzie na podstawie arkusza Excela. Żenada...

birmustrzu tu na prawde nie chce sie juz żyć, przeciez pana ludzie na stosie za chwile spala, o matko co pan wyprawia????!!!!!

rzygac sie chce na takiego fachowca od sportu w cieszynie!!!!!!!!!!!jest Gryzbon, werner, szczupak, pilch, kuboszek, łukasiak, sztoler, bortliczek, szymala, mankiewicz itd a oni wybieraja pajaca jakiegos cien ciała, ten cieszyn nigdy z bagna nie wylezie. wstyd i hanba!!!!!!!!!!!wierzyłem ze bedzie inaczej. wiara...........

Wystarczy tylko zapytać o dotychczasowe dokonania Pana naczelnika. Dowiemy się, że do nieudaczników w magistracie dołączył kolejny super partacz.

Co miało się stać , się stało. Niepotrzebna wzmianka o konkursie, bo to pic na wodę, fotomontaż. Burmistrz obrósł w piórka, pozoruje działania.

Przepisy dot. zatrudnienia w JST pozwalają w białych rękawiczkach zatrudnić obojętnie kogo. Konkurs to tylko prawnie usankcjonowana fasada.
Nie mam pojęcia, czy Pan Cezary zna się na swojej robocie. Stoi przed nim ważne zadanie odnowy sportu w Cieszynie w sensie strukturalnym. Oby nie został zmiażdżony wagą zadania.

Co to jest "odnowa sportu w Cieszynie w sensie strukturalnym" ?

... miała być "jakość" a jest fasada? Pewnie i on sam przyzna, że musi zdobyć doświadczenie, ale wolałbym aby go zdobywał na własny koszt nie podatnika.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama