, środa 8 lipca 2020
Cieszyn: Radni zgodni w kwestii nowego etatu w urzędzie
Radni zgodnie uznali, że jest konieczne, by taki etat był i zawnioskowali do burmistrza miasta, Mieczysława Szczurka o podjęcie i prowadzenie skutecznych działań. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Radni zgodni w kwestii nowego etatu w urzędzie

MB
Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Cieszyna, 29 maja, radni jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały mający na celu utworzenie nowego etatu konserwatora zabytków w Urzędzie Miasta.

Radni zgodnie uznali, że jest konieczne, by taki etat był i zawnioskowali do burmistrza miasta, Mieczysława Szczurka o podjęcie i prowadzenie skutecznych działań w celu powołania konserwatora zabytków oraz uwzględnienia kosztów takiego etatu w budżecie miasta na 2015 rok.

Jednocześnie ruszyły właśnie konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami miasta Cieszyna na lata 2014-2017.

Przedmiotem tego programu jest dziedzictwo kulturowe, zlokalizowane w granicach administracyjnych Cieszyna. Nadrzędnym celem tego opracowania jest określenie zasadniczych kierunków działań oraz zadań na rzecz ochrony i opieki nad zabytkami, a także wykorzystania dziedzictwa kulturowego na potrzeby społeczne, gospodarcze i edukacyjne.

Opracowywanie dokumentu rozpoczęto 27 stycznia br., zgodnie z umową podpisaną pomiędzy Gminą Cieszyn, reprezentowaną przez II zastępcę burmistrza Cieszyna, Adama Swakonia a FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie reprezentowanym przez Janusza Olesioskiego - dyrektora Instytutu.

Na zaproszenie burmistrza Cieszyna program opracowali przedstawiciele Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, radni Rady Miejskiej, przedstawiciel starostwa powiatowego, przedstawiciele służb konserwatorskich oraz reprezentanci organizacji społecznych.

Pomimo tego, że okres obowiązywania przyjętego uchwałą przez Radę Miejską w Cieszynie Programu wynosi zaledwie 4 lata, to jego Autorzy postanowili zamieścić w nim także zadania, których realizacja wykracza poza ten okres.

Opinie i uwagi do projektu można zgłaszać do 9 czerwca 2014 r. drogą elektroniczną na adres: gmcieszyn@sekap.pl z tematem "opinia do Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami” lub pisemnie na adres: Urząd Miejski w Cieszynie, Wydział Strategii i Rozwoju Miasta, 43-400 Cieszyn, Rynek 1. Projekt Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami miasta Cieszyna na lata 2014-2017 znajduje się tutaj.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to moze przy okazji jeszcze kilka etatów zredukować?

Nikt z radnych nie wpadł, by zabytki posprzedawać z licytacji? Miasto zarobi, nie będzie musiało finansować remontów i konserwacji i unikniemy kolejnego zbędnego etatu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama