, środa 8 lipca 2020
Cieszyn: Budżet obywatelski w przygotowaniu
Do 13 czerwca zespół jest zobowiązany opracować procedury dotyczące zasad funkcjonowania, zakresu i sposobu realizacji budżetu obywatelskiego w Cieszynie. Następnie to opracowanie zostanie przedłożone Radzie Miejskiej w czasie sesji 26 czerwca br.  fot: AKDodaj do Facebook

Cieszyn: Budżet obywatelski w przygotowaniu

MB
Trwają prace nad wdrożeniem budżetu obywatelskiego w Cieszynie na rok 2015. Burmistrz Cieszyna zarządził powołanie zespołu ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia budżetu obywatelskiego w Cieszynie na rok 2015.

Przewodniczącym zespołu został Stanisław Kawecki (sekretarz miasta Cieszyna). W skład członków zespołu weszli: Arkadiusz Skowroński (Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta), Arkadiusz Smoczyński (Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji), Grzegorz Soboszek (Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich) oraz Beata Cher-Tomica (pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej).

Do 13 czerwca zespół jest zobowiązany opracować procedury dotyczące zasad funkcjonowania, zakresu i sposobu realizacji budżetu obywatelskiego w Cieszynie. Następnie to opracowanie zostanie przedłożone Radzie Miejskiej w czasie sesji 26 czerwca br.

Przypomnijmy, że wzmożone dyskusje nad wprowadzeniem budżetu obywatelskiego w Cieszynie trwają od zeszłego roku. W tym roku podczas marcowej sesji Rad Miasta burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek przedstawił radnym projekt ścieżki wdrożenia budżetu obywatelskiego. Jednak projekt został wtedy zdjęty z porządku uchwał na wniosek i na podstawie opinii Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Patologii Społecznej. Po dwumiesięcznej przerwie temat powrócił. Jak informował burmistrz Cieszyna, zostały zakończone wstępne analizy zasad i harmonogramu przeprowadzania konsultacji społecznych w Cieszynie dotyczące wprowadzenia budżetu obywatelskiego, w tym w oparciu o już przyjęte rozwiązania obowiązujące w Bielsku-Białej i Jaworznie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

szkoda nerwow co do pomyslu /bardzo profesjonalna komisja/
jedno moge podpowiedziec
ustalic budzet obywatelskiego ratunku w wys. minus 67.000.000,00
i podac sie natychmiast do dymisji

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama