, poniedziałek 9 grudnia 2019
Chodniki dla pieszych w Chybiu
Ulica Bielska... fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Chodniki dla pieszych w Chybiu

red./mat.pras.
Chodniki dla pieszych w Chybiu

Ulica Wyzwolenia...

Mieszkańcy Chybia mogą w pełni korzystać z odnowionego odcinka chodnika na ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul. Lipową do zjazdu na ul. Okrężną (I etap). Do końca sierpnia ukończony zostanie drugi, ostatni już etap. Prace trwają również na ulicy Wyzwolenia.

Zadanie wykonuje Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych „MAK-BUD” z Ligoty za kwotę 222 tysięcy zł. W chwili obecnej w ramach inwestycji kończone są prace związane z odwodnieniem chodnika - zabudowywanie wpustów odbierających wodę deszczową. Rozpoczęto już prace przygotowawcze pod ułożenie kostki brukowej.

Trwa również budowa chodnika dla pieszych wraz ze ścieżką rowerową na ul. Wyzwolenia. - Ukończone zostały już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonano badania zagęszczania gruntu pod krawężnik, wykonano przegląd inspekcyjny kamerą TV kanalizacji deszczowej, zabudowano krawężniki drogowe na odcinku ok. 400 mb, zabudowano obrzeża chodnika na odcinku ok. 200 mb oraz wykonano podbudowę pod nawierzchnię kostki na odcinku ok. 150 mb. – informuje Urząd Gminy Chybie.

Wykonawca, którym jest firma M-SILNICE z Republiki Czeskiej całość prac ma zakończyć do końca sierpnia br. Wartość robót wyniesie 848 700,00 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama