, czwartek 29 luty 2024
Z początkiem czerwca wójt gminy Chybie Janusz Żydek spotkał się z przedstawicielem Stowarzyszenia „Kolej na Śląsk” - Radosławem Mrózkiem w sprawie budowy tunelu dla pieszych w centrum Chybia.
W bieżącym roku w gminie Chybie Jubileusz Złotych Godów obchodziło 21 par małżeńskich. W dniu 29 kwietnia aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Chybie - Janusz Żydek.
Jubileusz 15-lecia świętuje w tym roku Stowarzyszenie Eko-życie. 30 marca br. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące 15 lat działalności organizacji prężnie działającej na terenie gminy Chybie.
W piątek 20 lutego br. delegacja władz gminy Chybie w składzie: Wójt Gminy Chybie - Janusz Żydek, Przewodniczący Rady Gminy Chybie - Mirosław Wardas i jego zastępca - Leszek Josek, radni: Grzegorz Ochodek i Wiesław Wójcikiewicz oraz Sekretarz Gminy...
W lutym br. odbyły się międzynarodowe, strażackie ćwiczenia wodno-lodowe w Czechach, a dokładnie na jeziorze Lipno w miejscowości Dolni Vltavice. W ćwiczeniach oprócz czeskich gospodarzy brały udział: Austria, Polska oraz Słowacja.
25 lutego w chybskim gościńcu Bonjour odbyło się IV już Forum Rolnicze Podbeskidzia. Forum to coroczne spotkanie rolników, przedstawicieli instytucji około rolniczych z władzami rządowymi i samorządowymi związanymi z rolnictwem i rozwojem wsi. Forum...
13 stycznia znamienita mieszkanka Chybia, wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu Rozalia Buczek obchodziła swe 100 urodziny.
20 stycznia, podczas III sesji Rady Gminy Chybie Wójt Gminy Chybie - Janusz Żydek wręczył nagrody dla zawodników Robotniczego Klubu Sportowego "Cukrownik" Chybie za osiągnięte wyniki sportowe.
reklama