, czwartek 18 kwietnia 2024
Fundacja "Być Razem" dla więźniówDodaj do Facebook

Fundacja "Być Razem" dla więźniów

W ramach trwającego właśnie projektu „Bądźmy razem – coaching spółdzielni socjalnych na terenie Cieszyna” odbędą się szkolenia dla więźniów. Celem projektu, realizowanego przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, jest między innymi wsparcie rozwoju przedsiębiorczości społecznej.

W ramach trwającego właśnie projektu „Bądźmy razem – coaching spółdzielni socjalnych na terenie Cieszyna” odbędą się szkolenia dla więźniów. Celem projektu, realizowanego przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, jest między innymi wsparcie rozwoju przedsiębiorczości społecznej.

Projekt został podzielony na dwie części. Pierwsza była skierowana do członków trzech spółdzielni socjalnych: „Nowego Horyzontu”, „Super Smaku” i „Lilai Design”. W jej ramach odbyły się trzy szkolenia prowadzone przez specjalistów, a spółdzielnie socjalne otrzymały wsparcie w formie profesjonalnego i bezpłatnego doradztwa, między innymi psychologicznego, socjalnego oraz prawnego. Z kolei część druga projektu rozpocznie się w styczniu 2012 roku, a jej beneficjentami będą osoby przebywające w zakładzie karnym.

Od stycznia 24 więźniów będzie brało udział w szkoleniach interpersonalnych i zawodowych. Pierwsze potrwają do maja i będą odbywać się na terenie zakładu karnego. Więźniowie poznają między innymi założenia ekonomii społecznej, prawa rynku, a także dowiedzą się, jak założyć spółdzielnię socjalną i zbudować zespół. W sumie przewidziane są 224 godziny szkoleń. Natomiast szkolenia zawodowe w warsztatach stolarskim i ślusarskim, znajdujących się na terenie Fundacji „Być Razem”, będą odbywać się od czerwca do października i skorzysta z nich 10 osób. Ich celem jest wyposażenie uczestników w konkretne umiejętności, dzięki którym będą mogli powrócić na rynek pracy. 

Dodatkowo w październiku i listopadzie uczestnicy projektu będą uczestniczyć w programie wolontariatu pracowniczego. W ramach tej części projektu członkowie spółdzielni socjalnych oraz osoby przebywające w zakładzie karnym będą odpowiedzialni za jedno działanie, na przykład na rzecz dzieci będących w trudnej sytuacji i przebywających w szpitalu, placówkach opiekuńczych czy świetlicach środowiskowych. 

Projekt „Bądźmy razem – coaching spółdzielni socjalnych na terenie Cieszyna” jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, wspieranego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Stanowi szansę na reintegrację społeczno-zawodową osób bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz osadzonych w zakładzie karnym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama