, czwartek 19 maja 2022
Nasze sprawy: Miłosz u cieszyńskich bibliotekarzyDodaj do Facebook

Nasze sprawy: Miłosz u cieszyńskich bibliotekarzy

Anna Bytomska
2011 rok upływa pod znakiem twórczości Czesława Miłosza. Tak postanowił Sejm, oddając hołd temu wybitnemu pisarzowi i myślicielowi. W obchodach Roku Czesława Miłosza uczestniczy cieszyńska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Bibliotekarze znad Olzy przygotowali z tej okazji specjalną ofertę.
- Zebrałam wiele informacji biograficznych, bibliograficznych, wspomnień, zdjęć i ciekawostek z życia noblisty, w tym filmy i nagrania dźwiękowe - wyznaje Wiesława Orszulik z cieszyńskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Propozycja skierowana jest głównie do nauczycieli, którzy poszukują nietypowych, ciekawych sposobów przeprowadzenia lekcji lub zajęć. - Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych twórczością Miłosza i jego osobą - zachęca.

Wśród filmów o tematyce miłoszowskiej, którymi dysponują cieszyńscy bibliotekarze znalazły się: "Spotkania z Czesławem Miłoszem", "Czarodziejska góra: amerykański portret Czesława Miłosza", "Żagary: Świat się pali. Czesława Miłosz", "Wiara, nadzieja, miłość. Czesław Miłosz" i "Gdyby to można było powiedzieć - rozważania na temat wiary".

PISALIŚMY: Studenci z Wilna przyjadą do Cieszyna

Cieszyńska biblioteka pedagogiczna służy także wykazem filmów o Czesławie Miłoszu, którymi dysponuje Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP.

Z materiałów można korzystać na miejscu - w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej Biblioteki lub wypożyczyć dla celów edukacyjnych. Oferta jest dostępna do końca 2011 r.

Szczegóły znajdą się: TUTAJ
 
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wielkim Poetą on był.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama