, sobota 21 maja 2022
Straszne pożegnanie wakacji (zdjęcia)Dodaj do Facebook

Straszne pożegnanie wakacji (zdjęcia)

EWA FURTAK/ZAMEK CIESZYN
Było strrrasznie… Na Wzgórzu Zamkowym zebrały się wiedźmy, białe damy, \"urocze\" narzeczone rodem z filmów Tima Burtona, mumie, diabły, strzygi i wszelkiej maści inne straszydła. Aż siedemdziesięcioro mniejszych i większych uczestników zabawy wystartowało w konkursie na najstraszniejsze przebranie.
Imprezę "Strachy pod zamkową wieżą" tradycyjnie rozpoczął pochód straszydeł sprzed Kina Central w Czeskim Cieszynie, a ostatnim akcentem był pokaz sztucznych ogni. To straszne, ale dla wielu uczestników zabawy kończą się wakacje - czas wracać do szkoły.

Na Wzgórzu Zamkowym atrakcji było co niemiara - od konkursów na najciekawsze przebranie, przez zabawy, aż po przedstawienia.

- Wygrałem, wygrałem! - cieszył się pięcioletni Vojtěch, którego kostium stracha zyskał najwyższe noty jurorów. - Jego uszycie zajęło nam z siostrą dwa dni. Wszystkie ozdoby same zrobiłyśmy, ale było warto - wyznała mama zwycięzcy. A jury nie miało łatwej pracy, bo pomysłowość uczestników konkursu i ich rodzin nie miała granic.

Ci, którym nie udało się zdobyć nagród za najciekawsze przebranie, mieli jeszcze szansę wykazać się w konkursie na najbardziej upiorny śmiech. Gdy się słuchało niektórych uczestników, aż ciarki przechodziły po plechach. Nie mniej emocji dostarczały także inne konkurencje. W poszukiwaniu przygód trzeba było odwiedzić kilka miejsc rozsianych na Zamkowym Wzgórzu. O "upiorną" atmosferę zadbali także aktorzy z Teatru "Gry i Ludzie". W zamkowym sklepiku, jak i na innych stoiskach można było kupić na pamiątkę "strrraszne" gadżety.

Nadolziańska impreza cieszy się coraz większą popularnością. - Żegnamy tutaj lato już po raz drugi. Zabawa jest świetna, dzieci są zachwycone - mówi Karolina Pyziak, która przyjechała z dziećmi do Cieszyna z Katowic specjalnie na sobotnią imprezę.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Rozumiem, że Twój umysł ogarnia te wszystkie ,,mega, hiper, odjazdowe i Bóg wie jeszcze jakie odjazdy, spady inne sieczki dla bezmózgowców. Ja i jak sądzę zdecydowana większość społeczeństwa chce normalności i żeby dzieci uczestniczyły w zabawach, które uczą wrażliwości, a nie propagują dewiacje, bo widok obciętych kończyn i głów dla kilkulatków jest przecież, używając Twojego rozumowania, cool, no nie?

w ciasnym umyśle wiele się nie zmieści - to twój przypadek. Nie martw się, z tym się da żyć. Marnie, ale co tam, ty i tak za dużo z tego świata nie rozumiesz...

Przed chwilą przeczytałem, że we Francji w jednym z podręczników umieszczono zapis w którym ludzie nie są definiowani jako kobiety i mężczyźni, ale jako osoby praktykujące określone formy seksualności. Na Facebook-u złożono petycję do administratora, żeby wprowadzono trzecią płeć, bo niektórzy nie chcą się definiować jako kobieta albo mężczyzna... Dokąd zmierza nasza cywilizacja??? Popieram poprzedników, impreza delikatnie mówiąc chora a zdjęcie pana z niemowlęciem ucharakteryzowanym na zombie czy innego wilkołaka pozostawię bez komentarza

To coś na wzór hallowen w USA, a nie lepiej aby dzieci przebierały się za postacie z tradycyjnych bajek. Takie imprezy są trochę nie pedagogiczne, mogą w przyszłości odbić się na psychice dziecka. Będą uważały, że odcięte ręce i nogi, nóż w głowie to coś normalnego i zabawnego.

Kretyńska impreza, kicz i okropieństwa w postaci odrąbanych części ciała - serwowana jest dzieciom ,które dopiero poznają świat. Zamiast pokazywać im piękno i dobro. Ciekawe jaki zakuty łeb o mini rozumku wymyślił tę imprezę.... jakiś świr chyba...

obrzydliwe !

miłość do ołowiu = AUSCHWITZ nowych czasów zbliża się!

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama