, czwartek 19 maja 2022
V edycja AZS MTB CUP za nami!Dodaj do Facebook

V edycja AZS MTB CUP za nami!

JOANNA CIUK
W niedzielę, 21 sierpnia, w Cieszynie odbyła się V edycja AZS MTB CUP. Było gorąco nie tylko za sprawą wysokiej temperatury i palącego słońca. Atmosferę podgrzała zacięta i niezwykle widowiskowa rywalizacja mężczyzn, których na starcie stanęło blisko pięćdziesięciu. Najlepszym okazał się Paweł Urbańczyk.
Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy z trzech najmłodszych kategorii wiekowych. Jedyną juniorką była Ilona Kaca, podobnie jak junior Marcin Broda. Wśród młodzików najlepszy okazał się Mateusz Leśniak, tuż za nim linię mety przejechał Jan Pawłowski. Na najniższym stopniu podium uplasował się Michał Kwiatek.

Juniorzy młodsi mieli do pokonania 5 okrążeń. Najszybszy w tej kategorii okazał się Aleksander Kwiatek przed Krzysztofem Klocem i Jackiem Madajem.

W wyścigu kobiet frekwencja pozostawiała sporo do życzenia, ale poziom sportowy jaki reprezentowały zawodniczki był naprawdę wysoki. Najlepszy czas uzyskała Aleksandra Dubiel z AZS AGH Kraków, wyprzedzając Małgorzatę Rensz i Justynę Szczubiałkiewicz.

O 13:30 rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn. Rozjazd stromą asfaltową drogą, a potem sznur kolarzy wijący się po krętej, dwukilometrowej pętli. Od początku tempo nadawali Tomasz Szala, Paweł Król i Artur Miazga. Jednak ten ostatni po defekcie spadł kilka pozycji niżej. Z okrążenia na okrążenie co raz lepiej jechał Paweł Urbańczyk. W połowie wyścigu objął już prowadzenie i nie oddał go do końca rywalizacji.

W ramach AZS MTB CUP odbyła się także impreza pod hasłem "Cieszyńskie szczyty MTB", realizowana w ramach akcji "Lato w mieście". Sklasyfikowano w niej zawodniczki biorące udział w rywalizacji kobiet. Przeprowadzono również zajęcia dla najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego. Specjalną nagrodę otrzymał najmłodszy uczestnik imprezy, 7-letni Marcel Mielcarek.

Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Cieszyn oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Foto

fot. Joanna Ciuk

Foto

fot. Adam Jarosz

Foto

fot. Adam Jarosz

Foto

fot. Adam Jarosz

Foto

fot. Joanna Ciuk
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama