, środa 19 czerwca 2024
Miłośnicy fantastyki spotkali się w Ustroniu
W Ustroniu spotkali się miłośnicy fantastyki ze Śląska i okolic. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Miłośnicy fantastyki spotkali się w Ustroniu

JAKUB MARCJASZ, zdjęcia: MACIEJ KŁEK
Kobiety i mężczyźni. Starsi i młodsi. Jednym słowem: pełen przekrój społeczeństwa. Nie raz dzieli ich wiele, ale łączy jedno - miłość do fantastyki. 12 lutego 2011 r. w Ustroniu odbyło się dwudziestoczterogodzinna impreza integrująca środowisko fanów szeroko pojętej fantastyki.
Od lat starają się udowodnić, że fantastyka to nie tylko film, książki oraz gry komputerowe. W ten weekend spotkali się, aby rozmawiać o swojej pasji i jeszcze bliżej się poznać. - To kameralna impreza, w której bierze udział około czterdzieści osób - mówi Jarosław "Black Thorn" Zieliński, jeden z organizatorów. - W przeciwieństwie do podobnych imprez w kraju, tutaj nie ma bloku, który podzielony jest na odbywające się w tym samym czasie różne segmenty. Dzięki temu każdy może wziąć udział we wszystkich punktach programu.

Podczas dwudziestoczterogodzinnego zlotu miłośnicy fantastyki mieli okazję między innymi wcielić się postacie z magicznego świata w trakcie sesji rpg oraz odegrać aktorskie scenki podczas larpów. Sesje rpg są swego rodzaju historią rozgrywaną w określonym czasie i okolicznościach, opowiadaną przez narratora, w którą aktywnie włączają się poszczególni gracze. Podobnie jest w przypadku larpów, gdzie obok wyobraźni potrzebne są również umiejętności gry aktorskiej. Uczestnicy larpów nie tylko opowiadają, ale też przebierają się za konkretne postacie i niczym w teatrze odgrywają przedstawienia.

PISALIŚMY: Fantastyka to nie tylko film, książki i gry

Właśnie larpy są formą, w której najchętniej lubi wykazać się Dominik "Dracan" Dębiński. - Jako gracz lubię terenówki, które mogą trwać nawet kilka dni. Mogę wtedy "wtopić się" w postać, a nie tylko ją odgrywać - stwierdza. - Jako twórca wolę mniejsze larpy, bo wtedy całkowicie mogę bawić się formą.

Jak zapewniają fani fantastyki, aby stanąć do takie rywalizacji, naprawdę niewiele potrzeba. - Najważniejsza jest wiara w siebie i kreatywność - przekonuje Aleksander "Alex" Spyra. - Podobnie jak aktor, trzeba mieć odwagę do zrobienia czegoś, czego w normalnych okolicznościach by się nie zrobiło.

PISALIŚMY: 24 godziny z IGRI

- W tym świecie gracze muszą stawić czoło zadaniom, które w normalnym życiu mogą się nie zdarzyć - przekonuje Zieliński. - Dzięki takim spotkaniom można nauczyć się logicznego myślenia, kreatywności, myślenia "poza pudełkiem".

W Ustroniu spotkało się przede wszystkim młodsze pokolenie fanów fantastyki, ale nie jest to regułą, - Znam dwunastolatka, ale też graczy pięćdziesięcio- i siedemdziesięcioletnich - stwierdza "Dracan". - To są ambitne i aktywne osoby, które mają chęć do tworzenia czegoś nowego. Niezależnie od wieku jesteśmy równi i tworzy swego rodzaju "rodzinę" wokół tej sfery życia.

Partnerem medialnym wydarzenia był portal gazetacodzienna.pl, a nagrody dla uczestników ufundowała "Kuźnia Gier" oraz sklep bard.pl.

POLECAMY: Reportaże w portalu gazetacodzienna.pl

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na Igri była elita
Kolejne Igri będzie na większą skalę

Witam witam ^^ Nawet nie w przyszłym roku, a za kilka miesięcy, bo w czerwcu, kiedy odbędzie się trzecia edycja IGRI.

PS. Faktycznie wolę pisownię przez 'em' i 'n' :P

No jak zawsze ładnie wyszliśmy na zdjęciach :)

cham i prostak z Ciebie lexxx

Szkoda, że mnie tam nie było. Może przyszły rok!

Hehehe, Witaj Drakam!

Panie dziennikarzu, podał Pan błędnie nazwisko uczestnika spotkania. Poprawnie ma być:
Dominik "Dracan" Dembinski

No ze zdjęc widać że zjechało się tego towarzystwa troche

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama