, sobota 20 sierpnia 2022
193.732,24 zł na koncie WOŚP w powiecie cieszyńskim. Mamy rekord!
w powiecie cieszyńskim zebrano ponad 193 000 zł. Na ten wynik pracowało, między innymi około 500 wolontariuszy. fot. R.C. Dodaj do Facebook

193.732,24 zł na koncie WOŚP w powiecie cieszyńskim. Mamy rekord!

JM
Co najmniej 193 732,74 złotych udało się zebrać wolontariuszom na Śląsku Cieszyńskim podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten bardzo wstępny wynik jest o blisko 27 tys. złotych lepszy niż przed rokiem, a na pewno będzie jeszcze wyższy.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO: XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Śląsku Cieszyńskim

Znamy już też wyniki zbiórki w ramach VII Karpackiego Finału WOŚP, która grała w schroniskach naszego regionu. W Schronisku Górskim PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą, które po raz pierwszy uczestniczyło w kweście, udało się zebrać 1 816,47 złotych. Natomiast w biorącym po raz drugi udział w akcji Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Zaolzianka" w Istebnej do puszek wolontariuszy trafiło ponad 4 tysiące złotych.

POLECAMY: Wylicytuj czapeczkę z autografami najlepszych skoczków!

O godz. 00.06 na ogólnopolskim koncie Fundacji Jurka Owsiaka było 37 008 974 złotych.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To masz nie najgorszą stawkę

Ja sam co miesiąc płace prawie 300 zł na tzw służbę zdrowia

Jerzy- fundacje istnieja na calym swiecie. Najlepiej sa rozwiniete w najbogatszych panstwach. Nie dlatego, ze panstwo nie dba. A tak na marginesie, to ile placisz za wizyte na pogotowiu? Nie placisz, bo placi za ciebie panstwo. Wiem, ze w PL nie jest dobrze, ale gdzie indziej tez nie. Poza PL ludzie tez chodza bez zebow, bo ich nie stac.

Brawo za obywatelską czujność. Gdy sprawa dotyczy społecznej kasy nie ma świętych krów!. Np. Owsiak kiedyś wymyślił sobie, że odsetki bankowe od pieniędzy zebranych w Orkiestrze nie muszą trafiać do chorych dzieci tylko na tzw. Przystanek Woodstock. Dzięki niepokornym którzy narobili wrzawy temu szwindlowi ukręcono łeb.

no nie przesadzaj

Wszystko to pięknie, ludzie ludziom pomagają. Jest jednak duży minus tej akcji. Otóż nasz rząd i władze widząc, jak ludzie dają rady bez pomocy państwa, nie będą nic robić dla obywateli, bo przecież oni sobie sami radzą, a w budżecie zostanie więcej kasy.

nie frustruj się, nie jesteś jedynym nieudacznikiem na świecie

Nie idź tą drogą. Dodam od siebie: czubku

Zaślepieni wszyscy w sektę Owsiaka jak mohery w ks.Rydzyka, szkoda pisać (nie wiem sam którą drogą iść)

Jestem pewien ze w polsce tylko zlodzieje maja domy z basenem, bo uczciwa praca to mozesz sie garba dorobic !!!

No faktycznie jak pisze obserwator ile z tej żebraniny zostało i zostanie na naszym terenie...pozdrawiam

Pieknie. Na oficjalnej stronie WOSP sa arkuse rozliczeniowe z kazdego finalu, rozpisane placowki, ktore dostaly jaki sprzet i za ile, rozpisane jest dokad ida pieniazki, ile na szkolenie, ile na wyplaty, ile na to czy tamto. A zawisc, ze gosc ma dom z basenem, to se obserwer schowej do kapsy. Myslisz, ze dom z basenem to tylko zlodzieje moga miec??

Czym zatem płaci za chleb Jurek Owsiak? Prowadzi działalność gospodarczą (firmę zajmująca się produkcją programów TV i muzyki), wraz ze swoim bratem tworzy witraże. Proste? Proste!

Sto lat niech żyje Owsiak nam !

nie pytej się, chyba, że samego Owsiaka...,domysły,wątpliwości, schowej...do kapsy, rozluźnij się, obserwując siebie od wewnątrz...i nie rozsiewaj swych wątpliwości bo pomnażasz je,wytwarzając nowe wersje plotek - ciesz się z sukcesu WOŚP, nucąc sobie jakąś melodię z płyty "Klub Samotnych Serc Sierżanta Pieprza"... dąż do prawdziwego szczęścia, w którym nie ma cierpienia...

Jestem oburącz za tego rodzaju akcjami- zdrowie jest najważniejsze a takich maluchów zwłaszcza.Nurtuje mnie jednak jedno pytanie a dot. ono głównego organizatora. Jakie są dochody miesięczne p. Owsi aka?, co jest jego stałym żródłem dochodu?Czy to prawda że posiada luksusowy dom z basenem itp.Niby to nic w porównaniu z tym co robi ale jednak pozostaje ułamek wątpliwośąci.A tak przy okazji - ile skorzystał powiat cieszyński ze Srodków ORKIESTRY...?

Dlaczego praktycznie we wszystkich miastach gdzie odbywaja się koncerty, imprezy są one usytuowane w centralnych punktach. U nas w Cieszynie schowali scenę na zapleczu zamku dizajnu, a na rynku cicho i pusto.

to b.dobrze:)tylko jest jedno ale...w Cieszynie wolontariusze jakoś nie byli tacy chętni do zbiórki.wielokrotnie mijałem się z nimi na mieście i NIC!!!żadnej reakcji z ich strony!nie wiem,czy bali się podejść,czy po prostu im na tej akcji nie zależało?jakoś tych 500 wolontariuszy(wolno,woło)niby fizycznie było na mieście,ale ich nie było.bo nie sztuka stać pod kaflokiem,czy kościołem,ale sztuka zebrać kasę!

brawo, brawo, brawo! czekamy na dalsze wyniki :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama