, sobota 20 sierpnia 2022
Ustroń: Wolontariusze WOŚP będą w każdym zakątku miasta
Anna Darmstaedter koordynuje finał WOŚP w Ustroniu po raz drugi. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Ustroń: Wolontariusze WOŚP będą w każdym zakątku miasta

KK
Ustroń związany jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od początku jej istnienia. Podczas finału 9 stycznia 2011 r. na ulicach pojawią się wolontariusze, a w Miejskim Domu Kultury ”Prażakówka” odbędzie się koncert lokalnych zespołów młodzieżowych.
- Ruszamy o godz. 9.00. Nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze maksymalnie do godz. 16.00. Potrzebujemy czasu, by wszystko dokładnie policzyć. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert, podczas którego także będziemy zbierać pieniądze, licytować gadżety i przedmioty, które dostarczy WOŚP – na ogół są to kalendarze i kubki - mówi Anna Darmstaedter koordynatorka finału orkiestry w Ustroniu. - W tym roku na finale zagra TKZ, zespół, który w MDK ćwiczy. Będzie też znany ustroński zespół Antyrama, a w klimat reeggae wprowadzi nas Silesian Sound System. Gwiazdą wieczoru będzie Underground - rockowy zespół z Rybnika.

Podczas 19. finału WOŚP w Ustroniu będzie mniej legitymacji niż w roku poprzednim. - Mamy ich teraz około 60 - w 2010 roku mieliśmy 80, ale kwestujących jest więcej. Na jedną legitymację przypadają na ogół 3 osoby. Wolontariuszy będzie można spotkać na terenie całego Ustronia - każdy ma przydzieloną dzielnice i ulice w jej obrębie - zapewnia Darmastaedter.

W Ustroniu wolontariuszami są przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Nad ich bezpieczeństwem, jak co roku, czuwać będzie straż miejska i policja. - Dodatkowo na legitymacjach są wydrukowane numery alarmowe, a strażnicy miejscy zawiozą dzieci m.in. na Polanę - dodaje koordynatorka.

Co roku w Ustroniu udaje się pobić rekord. W 2010 r. zebrano prawie 25 tys. złotych przy niesprzyjającej aurze - padał śnieg z deszczem, było zimno, puszki się rozpadały. Organizatorzy liczą, że w tym roku padnie kolejny rekord.

Patronat nad WOŚP na terenie Śląska Cieszyńskiego objęła Gazetacodzienna.pl. Przypominamy, że zebrane podczas 19. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Pisaliśmy: : Cieszyn: Trwa nabór wolontariuszy do Orkiestry Owsiaka
Świąteczne granie w Chybiu!
Grosz do grosza i mamy 167 tyś. zł!
To już 18 lat, a my wciąż chcemy pomagać
Orkiestra nie zagra na Zaolziu, bo brakuje zapaleńców
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w moim Cieszynie.

Sprzęt to nie wszystko. Jak NFZ nie da kasy na leczenie to sprzęt niestety może być bezużyteczny. Trzeba więcej "datków" na służbę zdrowia. Polska jest w ogonie unii w wydatkach na służbę zdrowia.

Tak zgadzam się bardzo szlachetny cel, pomagać innym trzeba umieć i trzeba tym zyć( robie to juz ponad 37lat). Jest w tym tylko jedno pytanie gdzie są instytucje do tego celu powołane, nauczyliśmy ich ,że ludzie sami sobie dają radę - ALE PRZECIEŻ MY NA TO PŁACIMY.Dlatego pytam jak to wybieramy tych : RADNYCH I POSŁÓW, RZĄD I WÓJTÓW BURMISTRZÓW.

jego dziecko musiało korzystać ze skomplikowanej aparatury medycznej, jednak- uwierzcie mi- inkubatory, pompy infuzyjne i rezonansy od Owsiaka uratowały moją córkę. Naprawdę. Dlatego daję datki.

nasze sentymenty i nasze poglądy Owsiakowi się nie podobają, a pieniądze wiernych mu już nie przeszkadzają?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama