, sobota 25 maja 2024
Anioły są wśród nas! (część II)
Anioły zadomowiły się w każdym kącie mieszkania Mazurkiewiczów. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Anioły są wśród nas! (część II)

KATARZYNA KOCZWARA
Anioły są wśród nas! (część II)

Każdy anioł ma swoje miejsce. fot. Katarzyna Koczwara

W domu pełnym aniołów Boże Narodzenie trwa cały rok. U Jadwigi Mazurkiewicz, w 52-metrowym mieszkaniu w Katowicach mieszka ponad 1000 aniołów. Każdy ma swoje miejsce, imię, historię. Kolekcja figurek, rzeźb, obrazków, ikon, kartek i książek z aniołami to jedno. Z drugiej strony jest wiara, modlitwa i codzienna rozmowa z własnym Aniołem Stróżem.
POLECAMY: Pierwsza część reportażu "Anioły są wśród nas"

Spotkałam moje anioły

Jadwiga nie traci kontaktu ze swoim aniołem. - Nie będę twierdzić, że coś mi nagle błysnęło przed oczami i nagle zobaczyłam piękną postać ze skrzydłami – wyznaje. Wierzy za to, że anioł uratował jej życie. - Byliśmy kiedyś w Tatrach, wspinaliśmy się na Zawrat. Trzymając się łańcucha trzeba było przejść nad dużym spadkiem po wąskiej ścieżce. Zbliżając się do tego miejsca, należało wołać, żeby z drugiej strony nikt nie szedł. Doszłyśmy z Marysią do zakrętu i nagle zobaczyłam, że z góry zbiega kobieta z ogromnym plecakiem. Ludzie się odsunęli, pędziła w dół. Ja z dzieckiem zostałam na tym zakręcie bez możliwości cofnięcia się. Praktycznie spotkałyśmy się twarzą w twarz z tą dziewczyną. Ona weszła nam w rękę, ja puściłam łańcuch, złapałam Marysię w pasie. Dostałam tym ogromnym plecakiem i przechyliłam się z dzieckiem do tyłu. Pomyślałam: szkoda, panie Boże. To były ułamki sekund. Taki żal, że to już jest koniec. Nagle poczułam, że przy maksymalnym wychyleniu do dołu ktoś mnie od tyłu dopycha do tej półki z powrotem i wróciłam do pionu. Złapałam za łańcuch. Natychmiast odwróciłam się, żeby zobaczyć, kto mi pomógł. Ale tam nikogo nie było, tylko powietrze - wspomina.

Czasem anioł pomaga w codziennych, prozaicznych sytuacjach. – Jechałam do mamy do szpitala w Cieszynie, po drodze wstąpiłam do jej mieszkania w Wiśle. Wszystko w biegu, a tu jak na złość nie byłam w stanie otworzyć drzwi do mieszkania. Problem był z zamkiem, czasami trzeba było trafić w miejsce, w którym się ten klucz przekręcał. Szarpałam się z drzwiami. Popatrzyłam na zegarek i pomyślałam, że jak mi nikt nie pomoże, to nie zdążę na autobus. W tym momencie ktoś od środka dotknął drzwi. Drzwi nie odskoczyły, jak przy przeciągu, tylko zostały dociśnięte. Weszłam i chciałam zobaczyć, kto mi pomógł. Za drzwiami nikogo nie było. Podziękowałam aniołowi - opowiada Jadwiga.

Specjalne względy u aniołów

Jadwiga jest osobą bardzo uduchowioną, wiele osób z jej otoczenia wierzy, że nie tylko spełnia się jako kolekcjonerka, ale ma też specjalne względy u aniołów. - Jest coś takiego, że ludzie proszą o pomoc. Wchodzą do mieszkania i mówią: wami to się muszą anioły zajmować, na pewno macie u nich chody - przyznaje Jadzia. - Wierzę w moc modlitwy. Jeżeli ktoś prosi, aby wspomnieć w modlitwie o nim, to się modlę. To Bóg nam pomaga, anioły to tylko pośrednicy - zauważa kolekcjonerka z Katowic. Znajoma Mazurkiewiczów wierzy, że z wypadku samochodowego wyszła bez szwanku tylko dlatego, że w momencie zderzenia pomyślała o aniołach Jadwigi.

Prawdą wiary katolickiej jest fakt, że anioły istnieją i pomagają ludziom. - Jeden z papieży przyznawał się, że idąc na spotkanie z ważnymi osobami, modlił się do swojego Anioła Stróża. Prosił go o pomoc, aby ten poszedł porozmawiać z Aniołem Stróżem osoby, z którą ma się spotkać. Jak aniołowie dogadają się na wyższym szczeblu, ludziom też będzie łatwiej. Twierdził, że w myślach zawsze pozdrawiał Anioły ludzi, których spotykał. Ja też w ten sposób myślę. Jak ktoś prosi o pomoc, czy o modlitwę, zwracam się bezpośrednio do Anioła Stróża tej osoby - wyjaśnia Jadwiga.

Czy się w to wierzy, czy nie, anioły są wśród nas.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

rozum

bo wiara czyni cuda. a w niemczech nawet przenosi góry

na oczach narodów okazał sprawiedliwość Swoją - Ps.98,2

(Hebr.1,6)

nad Aniołami - Pana Jezusa, Syna Bożego !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama