, piątek 21 czerwca 2024
Ewa Farna na kalendarzu
Ewa Farna pojawia się na fotografii stylizowanej na czeską bajkę „O Smolíčkovi Pacholíčkovi”. fot. Dita Pepe Dodaj do Facebook

Ewa Farna na kalendarzu

SCH/Głos Ludu
Ewa Farna na kalendarzu

Gwiazda hokeja Dominik Hašek jako wilk morski z córką Dominiką w przebraniu Pipi Pończoszanki. fot. Dita Pepe

Ewa Katrušák z Czeskiego Cieszyna w osiemnaście miesięcy stworzyła wyjątkowy kalendarz. Na jego karty wybrała same znane i lubiane twarze. Wśród nich znalazła się również Polka z Zaolzia Ewa Farna!
— Kalendarz powstał po to, żeby wspierać ideę głośnego czytania dzieciom — wyjaśnia Katrušák. Na kartki kalendarza „Celé Česko čte dětem 2010” wybrała same gwiazdy. — Byłam zaskoczona pozytywną reakcją większości osób, do których zadzwoniłam – opowiada. — Sprawa była o tyle skomplikowana, że warunkiem było pozowanie do zdjęcia wspólnie z dzieckiem. Te osoby, które znalazły się na kartkach kalendarza, przyprowadziły na plan również swoje dzieci. Tylko piosenkarka Aneta Langerová pozuje do zdjęcia razem z siostrzeńcami, a Ewa Farna sama.

Piosenkarka z Wędryni pojawia się na fotografii stylizowanej na czeską bajkę „O Smolíčkovi Pacholíčkovi”. Ewa występuje jako Jezinka. Smolíčkiem miała zostać jej mała siostrzyczka. Taka była pierwotna koncepcja zdjęcia robionego w Hukwaldach, ostatecznie jednak z pomysłu nic nie wyszło i Ewa pozowała do fotografii sama. — Magdzia nie lubi przebierania. Od początku wiedziałam więc, że przekonanie jej do koszulki Smolíčka będzie graniczyć z cudem. No i było dokładnie tak, jak przypuszczałam. Ewa była z tego powodu bardzo niepocieszona. Było jej przykro, że jako jedyna nie będzie mieć na zdjęciu nikogo z rodziny — opowiada Karin Farna, która towarzyszyła córkom podczas sesji.

Karin Farna jest zadowolona, że jej córka mogła wziąć udział kampanii promującej czytanie dzieciom. Jako matka trójki dzieci, doskonale wie, jak ważną rolę w budowaniu więzi w rodzinie odgrywają książki. — Jeśli tylko to będzie możliwe, Ewa na pewno chętnie wesprze w przyszłości podobne inicjatywy — zapewnia w jej imieniu.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Chętnie kupiłbym sobie ten kalendarz. Prezentuje się ciekawie. Ciekawe, gdzie można by go nabyć.... A tak swoją drogą, nie znam bajki „O Smolíčkovi Pacholíčkovi”... Czy ktoś ją zna?

Tak - pani Ewa Katrušáková ma bardzo sensowne pomysly. Kampanija nazywa sie !Celé Česko čte dětem" (Cale Czesko czyta dzieciom) i mam takie poczucie, ze cos podobnego juz tez zorganozowane przez p. Katrušákovou i w Polsce. I Janoszu - bajka o Smolíčkovi Pacholíčkovi (nie wiem jak tego na wolno przetlumaczy) jest o malym chlopcu, ktorego mial pod opeka stary jelen ze zlotymi rogami. I kazdy dzien vychodzil za swojimi sprawami do lasu. I nakazywal Smolíčkovi, oby nikomu nie otvwieral drzwi do prze nich obywanej jaskini, bo w okolicy chodza zle kobiety - Jezinki, ktore by go mogly ukrasc. I stary jelen poszedl. Jezinki przyszly do drzwi i tak prosily Smolíčky, oby ji tylko przez szparke pozwolil dwa paluszki ogrzac, bo im je zima i zaraz pujda dalej (Smolíčku, Pacholíčku, otevři nám dvířka, jen dva prstíčky si ohřejeme a hned zase půjdeme). I zlitowal sie Smolíček, tylko szparka poodewrzil drzwi. Ale zle Jezinki w ty piety vtargly do środka a Smloíčka Pacholíčka odniosly w swoje strony- I Smolíček Pacholíček wolal: Moja zlote rogi, gdze sa, zle Jezinki Smolíčka Pacholíčka precz niesa (Za doly, za hory, mé zlaté parohy kde jsou , Smolíčka Pacholíčka Jezinky pryč nesou). No i jak sie cala ta sprawa skonczyla, to musis, Janoszu, juz sam poczytac, bo ja tez nie cierpie, kiedy mnie ktoś opowie koniec jeszcze mna nie widzianego thrylleru. :-) Tylko ci powiem, ze tam jestwuje tez pomimo pouczenia tez pewien akcent seksualny i ja go tam czulem juz jako maly chlopiec... :-D P.S.: Przepraszam za ewent. bledy i brak polskich slowek.

Dzięki, Czechu.

Pan Janosz, który często poucza, powinien wyjaśnić Rozsądnemu Czechowi, że na początku była "Cała Polska czyta dzieciom" – społeczna akcja reklamowa, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację ABCXXI. Z jej inspiracji później rozpoczęto akcję "Cele Česko čte dětem".

prawdziwie rozsądna by nie wypominała uszczypliwie Janoszowi. Wiem, wiem, to tylko nick...

Rozsądny "Janosz" pominie milczeniem docinki "rozsądnej" Polski...

jest zadowolony, že pani Katrušáková má dobre pomysly i nie rozroznia, czy ich daje polskim, albo czeskim dzieciom. I r.C. dziekuje Fundacji ABCXXI, bo dzieciom brak czytanego slowa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama