, sobota 25 maja 2024
Wolimy mieszkać u siebie
Polacy nie szukają mieszkań po czeskiej stronie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Wolimy mieszkać u siebie

MRO/Głos Ludu
Spada zainteresowanie cudzoziemców nieruchomościami w województwie morawsko-śląskim. O 30 proc. zmalało zainteresowanie lokalami u Koreańczyków, którzy od trzech lat byli najlepszymi klientami biur nieruchomości. Polacy też nie interesują się mieszkaniami na Zaolziu.
— Koreańczycy, którzy mieszkali we Frydecko-misteckiem i Karwińskiem w czasie budowy zakładów motoryzacyjnych w Noszowicach, teraz często wypowiadają umowy najmu i wyjeżdżają do Pragi lub wracają do Korei — zauważa menedżer biura nieruchomości „Sting" Richard Kurko.

Polacy nie garną się do mieszkania po czeskiej stronie - nie kupują nieruchomości rekreacyjnych, ani domów jednorodzinnych. Kurko uważa, że wynika to z pobudek patriotycznych. Inaczej jednak sprawa ma się z wynajmowaniem pomieszczeń pod działalność gospodarczą. — Zainteresowanie pomieszczeniami handlowymi czy produkcyjnymi ze strony Polaków jest dość duże, chodzi na przykład o produkcję plastikowych ram do okien — podkreśla menedżer.

W Trzyńcu za pokój z kuchnią trzeba teraz zapłacić średnio 650 tys. koron, za dwa pokoje z kuchnią 850 tys. koron, a na trzy pokoje z kuchnią należy mieć przygotowany milion. W Karwinie jest drożej (średnio o 100 tys.), zaś trzypokojowe mieszkanie z kuchnią kosztuje tu ok. 890 tys. koron. Jeszcze droższe są mieszkania w Hawierzowie. Kawalerka kosztuje tam średnio 750 tys. koron, dwa pokoje z kuchnią 900 tys. koron, zaś na trzypokojowe mieszkanie trzeba wyłożyć okrągły milion. Najdroższa jest stolica regionu. W Ostrawie kawalerka kosztuje tyle, co w Hawierzowie, dwupokojowe mieszkanie z kuchnią - 950 tys. koron, a trzypokojowe ok. 1,1 mln koron.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"... a na trzy pokoje z kuchnią należy mieć przygotowany milion. W Karwinie jest drożej (średnio o 100 tys.), zaś trzypokojowe mieszkanie z kuchnią kosztuje tu ok. 890 tys. koron."

ziemianki kopać

Polacy.Zatrudnię was do kopania ziemianki.

Może przynajmniej teraz różni kosmopolici, którym wadzi wszystko co polskie skorzystają z okazji i wyprowadzą się.

zatrudnię Koreańczyków do kopania polaków

Skopi`em All

WytŁumacz co to jest "polak" !

"polak" to taki szkodnik atakujący w środku Europy

A czy ty wiesz ile "naszkodzil" Czechom, Niemcom i Rosjanom za wszystkie rozbiory , wojny światowe w tym środku Europy ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama