, sobota 2 marca 2024
Ewa z brązowym SłowikiemDodaj do Facebook

Ewa z brązowym Słowikiem

DC
W pierwszej trójce najpopularniejszych piosenkarek Republiki Czeskiej znalazła się Polka Ewa Farna z zaolziańskiej Wędryni.
W tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Český slavík Mattoni, którego wyniki zostały ogłoszone w sobotę na gali w Operze Państwowej w Pradze, 15-latka z Wędryni zajęła trzecie miejsce, zdobywając 26,4 tys. głosów. Pierwsza była, podobnie jak w poprzednim roku, Lucie Bílá (67,4 tys. głosów), srebro przypadło w udziale Luci Vondráčkovej (44,6 tys. głosów). — Byłam szczęśliwa, że w ogóle zostałam nominowana do nagrody i wcale się nie spodziewałam takiego sukcesu. Myślę, że było to widać po moich emocjach — zwierzyła się rozpromieniona Ewa.

CZYTAJ TEŻ: Czescy paparazzi biegają za naszą gwiazdką

W ub. roku Ewa Farna była w plebiscycie czwarta. Wówczas oddało na nią głosy 14 tys. osób, a więc prawie dwa razy mniej niż obecnie. Czemu należy przypisać taki wzrost jej popularności? — Myślę, że zawdzięczam to swym menedżerom, którzy zorganizowali mi szereg koncertów — uważa Ewa. — To chyba najlepsza droga do tego typu nagród. Z pewnością pomogła mi również popularność serialu „Kasia Brzydula”, do którego nagrałam piosenkę tytułową.

Ewa „przeskoczyła” w tym roku Anetę Langerovą, która w poprzedniej edycji Słowika była druga. — Nie oznacza to, że jestem lepsza od Anety — mówi jednak skromnie. — Cała ta ankieta mówi tylko o tym, kto się bardziej podoba głosującym.

W kategorii piosenkarzy złoto zdobył tradycyjnie Karel Gott, w kategorii zespołów grupa Kabát.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratulacje.
Ewa świetnie śpiewa, mówi równie dobrze literacko i po naszymu, co na Zaolziu jest już niestety nie tak częste

Z Wędryni pochodzi również inna wokalistka o bardziej wyprofilowanym głosie a mianowicie Basia Łakota. Warto na nią zwrócić uwagę aczkolwiek jej kierunek artystyczny nie prowadzi przez listy przebojów ale za to poziom zgoła inny i wyższy!

... póki w nim niezabrzmi wyższy i bardzo wyprofilowany akcent zazdrosno-czesilowski autochtonów zaolziańskich! Naszczęście to nie jego sukces. Duże brawa i powodzenia na drodze artystycznej dla sympatycznej Ewuni! I ty Czesil, stań się słuszniejszym i o Basi Łakocie napisz chyba odrębny artykul! I nie szpeć swoimi drzistami tutaj ten artykulik o Ewie, babroku przemądrzały...

Broń Boże....nie mam nic przeciwko Ewuni!!! Chyba źle zrozumiałeś. Popatrz z Zaolzia wyleciało coś więcej niż tylko Ewunia także Młynkowa Lasota Bocek Łakota... Moim wyłącznym zamiarem było zwrócenie uwagi na inną bardziej niszową utalentowaną osobę rodem z Zaolzia.

już zrozumiałem tego.

ja ciągle z pytaniem o gdziny otwarcia lodowiska w grudniu do P.Cybulskiego

kabat rządzi!

hugo

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama