, niedziela 19 maja 2024
Koniec darmowego stania
Na razie parkomaty stanęły na trzech ulicach wokół Rynku, ale ma być ich więcej. Z opłaty zwolnieni są tylko niepełnosprawni. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Koniec darmowego stania

EDYTA RASMUS
Od poniedziałku na niektórych ulicach w Czeskim Cieszynie trzeba płacić za parkowanie. Tylko odrobinę mniej niż w Cieszynie.
Dotąd Czeski Cieszyn był jednym z niewielu miast za Olzą, gdzie parkowanie było całkowicie bezpłatne. Teraz za pozostawienie samochodu trzeba płacić - po 12 koron (1,70 zł) za pierwszą i drugą godzinę oraz 20 koron (2,80 zł) za każdą następną. Najkrócej samochód można zostawić na parkingu pół godziny - zapłacimy 6 koron (0,80 zł). Po polskiej stronie pół godziny parkowania kosztuje 1 zł, a cała godzina 2 zł, zaś za kolejne godziny nie płaci się wyższych stawek.

Na razie parkomaty stanęły na trzech ulicach wokół Rynku. Jednak jak informują władze miasta, strefa płatnego parkowania będzie w przyszłości poszerzana (obecnie płatnych jest 80 miejsc).

Płatne parkingi powstały, aby zniechęcić kierowców do pozostawiania samochodów w centrum miasta na cały dzień. — Kierowcy zostawiają samochody i idą do pracy albo na zakupy do Polski, a ludzie, którzy mają coś do załatwienia nie mają szans zostawić wozu w pobliżu urzędu albo banku — tłumaczy Stanisław Folwarczny, wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Troszkę nie na temat, ale dlaczego teraz jest tak mało sportu? Mam nadzieję, panie Trzcionka, że nie pozwolił pan teraz na urlop panu Walczakowi, który jak widziałem pisze w "codziennej" o sporcie. Sezon się powoli zbliża, więc czekam na relacje z przygotowań do rundy wiosennej. Naturalnie w trakcie sezonu oczekuję wyników wszystkich lig, bo tutaj mam podane wszystkie wyniki w pigułce, a nie muszę szukać po kilku stronach.

Jak juz piszemy nie na temat to... Sport jest nudny. I ciesze sie ze jest go tu malo - przepraszam, tyle ile trzeba.

Wielka szkoda.A zatem i petent do urzędu też zapłaci.A ja Was chwaliłem ,że nie sięgacie pochopnie do kieszeni podatnika.

A dlaczego po czeskiej stronie miałoby być normalnie, niech też płacą za parking ta jak i my po tej stronie Olzy. Niestety, już tam nie będę parkować, gdy nie ma miejsca do zaparkowania w Polsce pod zamkiem!

A dlaczego nie mozna parkowac za pieniazki pod zamkiem przedsiebiorczosci??? Maja za duzo pieniedzy? Nikt nie chce na to odpowiedziec!!!

może jeszcze mają płacić? Bezczelność!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama