, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Hyundai rozpoczął nabór
Pracownicy szkoleni są w Korei oraz w należących do koncernu zakładach Kia w Żylinie na Słowacji. fot. ARC Dodaj do Facebook

Hyundai rozpoczął nabór

EDYTA RASMUS
Hyundai rozpoczął nabór

Budowa fabryki zakończy się pod koniec tego roku. Pierwsze samochody zjadą z taśmy w połowie 2009 roku. fot. ARC

Koreańczycy rozpoczęli nabór pracowników do fabryki Hyundaia powstającej w Noszowicach koło Frydka-Mistka, 20 kilometrów od granicy w Cieszynie.
Kilka dni temu w Ostrawie Hyundai otworzył centrum naboru pracowników. Natychmiast zaczęły się przed nim ustawiać długie kolejki. — Nie szukamy ludzi, którzy potrafią budować samochody, a takich, którzy chcą pracować i stale się uczyć — mówi Kim Eok-Jo, prezydent firmy Hyundai.

Docelowo firma chce zatrudniać 3 tys. osób. W tym roku przyjmie1,6 tys. Polacy raczej nie mają co liczyć na pracę w nowej fabryce, bo zainteresowanie naborem jest w Czechach ogromne. Poza tym firma szuka głównie ludzi znających języki czeski oraz angielski i mieszkających w województwie morawsko-śląskim, gdzie jest 50 tys. bezrobotnych. — Do tej pory nie mieliśmy oferty żadnego Polaka, Węgra czy Ukraińca — mówi Jaromir Radkovsky, szef działu kadr w Hyundaiu.

Fabryka Hyundaia w czeskich Noszowiach będzie pierwszym zakładem koreańskiego koncernu w Europie. Inwestycja warta jest 30 mld koron. Budowa zakończy się pod koniec tego roku. Pierwsze samochody zjadą z taśmy w połowie 2009 roku. Początkowo zakład ma produkować 200 tys. samochodów, a od 2011 roku 300 tys. sztuk. W 2005 roku koncern sprzedał w Europie 340 tys. samochodów. Planowana sprzedaż w 2010 roku ma wynieść aż 700 tys. sztuk.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Koreańczycy dadzą chleb
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na początku grudnia ja i mój chłopak złożyliśmy podania w języku czeskim do hyundaia, no ale jak się dowiaduję z powyższego tekstu żaden Polak nie złożył oferty...

musíš šukat práci jinde Irsko Británie Německo tam všude pragnum po Polokach tak jak my tu heheheheh

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama