, czwartek 25 kwietnia 2024
Polscy pisarze zjadą na Zaolzie
Helena Legowicz od lat promuje polskie czytelnictwo na Zaolziu. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Polscy pisarze zjadą na Zaolzie

TWO
Sześciu pisarzy i ilustratorka będą przez trzy dni promować polską literaturę w piętnastu miejscowościach Zaolzia.
W listopadzie, jak co roku, na Zaolziu odbędzie się Wystawa Polskiej Książki. Podczas otwarcia trzydniowej imprezy 7 listopada o godz. 16.00 w Teatrze w Czeskim Cieszynie polscy wydawcy zaprezentują swoje nowości i bestsellery. Będzie je można obejrzeć i kupić. A już nazajutrz w polskich szkołach, przedszkolach i bibliotekach na Zaolziu odbędą się spotkania autorskie. Wezmą w nich udział: Joanna Zagner-Kołat, Barbara Gawryluk, Barbara Kosmowska, Arkadiusz Niemirski, Wojciech Karwacki, Joanna Zagner-Kolat, Beata Ostrowicka i Izabella Klebanska.

— Spotkania dzieci z pisarzami oraz ilustratorką odbędą się po raz pierwszy w ramach akcji „Z książką na walizkach". Jest to przedsięwzięcie promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, największe tego typu na Zaolziu. Sześciu pisarzy i jedna ilustratorka wyruszą na spotkania do 15 miast i miejscowości, zagoszczą z wizytą wśród uczniów 25 szkół polskich oraz 4 szkół czeskich —mówi Helena Legowicz, organizatorka Wystawy Polskiej Książki.

Na zakończenie targów 9 listopada w Miejskim Domu Kultury Strzelnica w Czeskim Cieszynie zaplanowano biesiadę literacką i kiermasz książki.

Wystawę organizują Stowarzyszenie Przyjaciół Polskiej Książki, wydawnictwa Ossolineum z Wrocławia i Literatura z Łodzi. Patronat nad imprezą objęli Konsulat Generalny RP oraz Polska Izba Książki.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Powstaje pierwszy przewodnik po CZERWONYM SKANSENIE WISŁA. Chcemy się z nim pokazać na targach, wszystkich komuszków prosi się o przekazywanie pamiątek związanych z wyborami do naszego Muzeum na rynku w Wiśle. Dodatkowo informujemy, że wszyscy inaczej myślący już opuścili nasz skansen.

Człowieku, lecz się

Zgryzota powyborcza pisuarów - widok bezcenny! :))) Liczyłem umysłowe szczeniaki, że będziecie skomleć, czekam na jeszcze frustracie... haha Pozdrawiam wszystkich Wiśloków :)

n3o9yrn-o8nan0u-tw6qf33c-0 online gambling
http://urlser.com/?xFj4E#1
[url=http://roulette-mo.lookera.net#3]roulette[/url]
[url]http://urlser.com/?qbKvI#4[/url]
[http://urlser.com/?e64r6#5 car insurance]
"online poker":http://online-poker-mo.lookera.net#6
[LINK http://urlser.com/?boo2X#7]life insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama