, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Po wandalach został niesmak
Olbrachcice na Zaolziu. fot. ARC Dodaj do Facebook

Po wandalach został niesmak

GL/WO
Polskie nazwy przystanków autobusowych, które zaledwie w kilka dni po ich umieszczeniu zamalował farbą nieznany sprawca, władze Olbrachcic na Zaolziu zdołały już wyczyścić.
O sprawie pisaliśmy w Gazeciecodziennej.pl kilka dni temu. Wójt Vladislav Šipula przekonany jest, że nie chodziło o przemyślany czyn antypolski, lecz zwykły wandalizm nastoletnich wyrostków. Na poparcie swego poglądu przytacza fakt, że wandale niszczą w gminie również inne obiekty, przewracają pojemniki na śmieci, było też tak, że zrobili sobie ognisko na nowej sztucznej nawierzchni boiska. — Polskie tablice wiszą w gminie już od trzech lat, a żadna z nich nie została nigdy uszkodzona – dodaje Šipula.

„Musiał potwornie znienawidzić autochtonów gość, który podjął trud zamalowania farbą polskich nazw wszystkich tamtejszych przystanków autobusowych, czeskich nie tykając. Prawdopodobnie chciał w ten sposób usunąć publiczne ślady polskości na tej ziemi, wyciąć jej prawdziwe korzenie. Bo jakiż inny miałby w tym mieć cel? Dotychczas miejscowi Polacy przyzwyczaili się do tego, że co jakiś czas zrywano im polskojęzyczne plakaty i afisze. Czego mogą się jeszcze spodziewać i doczekać?" — pyta zaolziański „Głos Ludu".
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama