, poniedziałek 4 marca 2024
Mobilni Technicy z WisłyDodaj do Facebook

Mobilni Technicy z Wisły

ZSGH Wisła
Mobilni Technicy z Wisły


Mobilni Technicy z Wisły


Mobilni Technicy z Wisły


Mobilni Technicy z Wisły


Mobilni Technicy z Wisły

Dzięki projektowi „Mobilny technik w ZSGH w Wiśle” realizowanemu w ramach programu POWER w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle dziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką nauczyciela spędziła cztery tygodnie w Maladze, gdzie odbyła praktyki zawodowe w zakładach gastronomicznych oraz hotelarskich.

Uczniowie mieli okazję zdobyć i poszerzyć praktyczne doświadczenie zawodowe pracując jako recepcjoniści, barmani i pracownicy działu służby pięter w hotelach Guadalmedina, Mariposa i La Chancla oraz jako pomoce kuchenne i kelnerzy w dwóch oddziałach restauracji La Plaza. Dzięki temu mogli zobaczyć jak wygląda organizacja pracy w Hiszpanii, a także poznać obowiązujące procedury oraz potrawy typowe dla kuchni tego regionu.

W czasie pobytu uczniowie zakwaterowani byli u dwóch rodzin goszczących, które zapewniały im również wyżywienie. Dzięki temu mogli zaznajomić się ze zwyczajami panującymi w Andaluzji oraz sprawdzić swoje umiejętności komunikacji w języku hiszpańskim. Nasz lokalny partner projektu Tribeka Training Lab zorganizował krótką wycieczkę po Maladze, dzięki której poznali topografię miasta oraz jego atrakcje. Uczniowie mogli też zobaczyć Granadę oraz zwiedzić malowniczo położoną Rondę. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej hiszpańskiej kolacji oraz pokazu flamenco. Poza tym, uczniowie mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc takich jak Muzeum Picasso, Alcazaba czy zamek Giblarfaro z którego rozpościera się przepiękny widok na Malagę, port oraz okoliczne wzgórza. Miłośnicy piłki nożnej obejrzeli na żywo zwycięski mecz lokalnego klubu FC Malaga z Celtą Vigo. Czas wolny zajmowało grupie również opalania się na uroczych plażach Malagi.

Pobyt uczniów za granicą był niezapomnianym doświadczeniem nie tylko zawodowym, ale również życiowym. Był on okazją do poznania nowej kultury i języka oraz cieszenia się pięknymi widokami i wspaniałą hiszpańską pogodą.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama