, sobota 25 maja 2024

Firma

Profesjonalny makijaż permanentny, Facelove.pl Celina Piwko-Jelonek
ZDROWIE I URODA / kosmetyka
dodano 2017-04-13

Witam serdecznie. Nazywam się Celina, zawodowo zajmuję się makijażem okolicznościowym i permanentnym, wizażem oraz stylizacją rzęs. Facelove to moja firma, moja filozofia, całe moje zawodowe życie – szczerze mówiąc w większości czasu żyję pracą, a praca jaką wykonuję jest jest moją wielką pasją.

Ukończyłam Francuską Szkołę Wizażu, Stylizacji & Charakteryzacji w Krakowie. Długie spotykałam się z Paniami w perfumerii Douglas, gdzie pracowałam od samego początku jako wizażystka. Zdobyte tam doświadczenie to setki umalowanych twarzy, wyjazdy na konkursy makijażowe, II miejsce w konkursie na wizażystę regionu, wiele szkoleń (m.in. z Anią Orłowską), a także makijaże do lokalnych konkursów piękności (Miss Beskidów itd.), i teledysków czy sesji zdjęciowych.

Sztukę makijażu permanentnego poznawałam w jednym z najlepszych Międzynarodowych Instytutów Makijażu Permanentnego w Koszalinie u Aleksandry Góreckiej – Mistrzyni Świata w makijażu permanentnym ust (PMU) prestiżowej PhiBrows Branko Babic Academy. Prekursorki nowoczesnych technik trójwymiarowego makijażu permanentnego Shadelicious i Shadelicious SUPREME.

Makijaż permanentny to trudna sztuka upiększania twarzy na dłuższy okres czasu, nazywany często makijażem stałym, choć nazwa ta bywa myląca bowiem dobrze wykonany makijaż permanentny nie trwa na stałe, wybarwia się ze skóry stopniowo przez parę lat.

Na czym polega?

To makijaż twarzy – brwi, kresek na powiece lub ust wykonywany igłą poprzez wprowadzanie pod skórę specjalnych kolorowych barwników. Zabieg przypomina tatuaż, jednak różni się od klasycznego tatuażu głębokością wprowadzania igły. W przypadku makijażu permanentnego pracujemy na poziomie naskórka (który ulega złuszczeniu).

Jak długo utrzymują się efekty?

Popularne pytanie – jak długo utrzymuje się makijaż permanentny w skórze? Oficjalna odpowiedź brzmi – od roku do paru lat w zależności od wielu czynników – te panie, które posiadają cerę suchą dłużej będą się cieszyły swoim makijażem, zaś posiadaczki cery tłustej i mieszanej (w kierunku tłustej) szybciej będą musiały makijaż odświeżać. Najdłużej w skórze zostają kreski na powiece, najkrócej zaś brwi – włoski wykonane microbladingiem metodą piórkową.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?

Procedura zabiegu jest zawsze taka sama – zanim wykonamy zabieg, rysujemy kształt (brwi/usta). Wykonanie idealnego rysunku trwa nawet godzinę. Bardzo ważne jest odpowiednie rozrysowanie kształtu bowiem z reguły twarz nie jest idealnie proporcjonalna. Najtrudniejszym wyzwaniem dla stylistyki makijażu trwałego jest wyrównanie brwi czy połówek ust. Dopiero w momencie akceptacji rysunku przez moją klientkę, rozpoczynam zabieg. Wybieram mieszankę barwników, odpowiedni moduł higieniczny (czyli igłę) i osadzam kształt na skórze.

Czy zabieg jest bolesny?

Każda klientka pyta – makijaż permanentny boli? Tak, zabieg jest odczuwalny, ale dzięki stosowaniu odpowiednich kremów o działaniu relaksującym skórę, (łagodzącym ból) zabieg nie musi być bardzo bolesny. Nie bez znaczenia jest także tzw. próg bólu – bywa bardzo indywidualny i często spotykam się z tym, że część kobiet praktycznie nie odczuwa dyskomfortu podczas pracy, a są także takie Panie, dla których sam zabieg bywa nieprzyjemny. Obserwując reakcje klientek osobiście myślę, że najmniej przyjemne są kreski na powiece ze względu na obszar pracy – oczy reagują automatycznym mruganiem i mimowolnym zamykaniem.

Jak długo trwa wykonanie makijażu permanentnego?

Czas zabiegu zależy od rodzaju makijażu, jaki wykonujemy. Od jednej godziny przy kresce na powiece, po 3-4 godziny w przypadku pełnego wypełnienia ust.

Makijaż permanentny brwi wykonuję zarówno urządzeniem jak i piórkiem (microblading)
W przypadku microbladingu zabieg wykonywany jest ręcznie za pomocą tzw. piórka, którego ostrza (oczywiście sterylne, jednorazowe) tworzą idealnie cienką kreskę. Nacinamy skórę ostrzem, którego końcówka zamoczona jest wcześniej w barwniku (nie wprowadzamy go głębiej).

Zapraszam do Bielska-Białej,
Celina Piwko-Jelonek
www.facelove.pl
https://www.facebook.com/faceloveCelinaPiwko

Profesjonalny makijaż permanentny, Facelove.pl Celina Piwko-Jelonek Profesjonalny makijaż permanentny, Facelove.pl Celina Piwko-Jelonek
Profesjonalny makijaż permanentny, Facelove.pl Celina Piwko-Jelonek Profesjonalny makijaż permanentny, Facelove.pl Celina Piwko-Jelonek

wróć

reklama
reklama