, sobota 13 kwietnia 2024
Konsutlacje z terapeutą do spraw uzależnieńDodaj do Facebook

Konsutlacje z terapeutą do spraw uzależnień

CPEiT "Kontakt"
Od sierpnia 2015 roku do Punktu Konsultacyjnego ds. narkomanii mogą zgłaszać się po pomoc wszyscy mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego. Punkt Konsultacyjny działa w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem”, ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie.

Oferta Punktu skierowana jest w szczególności do osób używających środków psychoaktywnych, ich bliskich jak również osób, które chciałyby zasięgnąć specjalistycznych informacji na temat narkomanii. W Punkcie Konsultacyjnym dyżuruje terapeuta uzależnień, który dokonuje wstępnej diagnozy problemu, zbiera informacje dotyczące zaawansowania uzależnienia, udziela porad i informacji oraz wspiera decyzję o leczeniu i motywuje do podjęcia terapii. Dodatkowo osoby eksperymentujące ze środkami psychoaktywnymi wraz ze swoimi rodzinami mogą skorzystać z konsultacji i psychoterapii rodzinnej.

Od 2012 roku Punkt obejmował wsparciem mieszkańców Gminy Cieszyn. Dzięki dotacji z Województwa Śląskiego od sierpnia do grudnia 2015 roku mieszkańcy gmin Powiatu Cieszyńskiego mogą zgłaszać się po pomoc dzwoniąc pod nr tel. 33 479 54 55.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (33) 479 54 55 lub w biurze Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie albo mailowo e-mail: cpeitkontakt@bycrazem.pl.

Punkt jest współfinansowany ze środków Gminy Cieszyn w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Cieszyn oraz ze środków Województwa Śląskiego w ramach dofinansowania z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama