, piątek 23 luty 2024
Dzień Otwarty w ZSTiO w SkoczowieDodaj do Facebook

Dzień Otwarty w ZSTiO w Skoczowie

Bajerki News
Dzień Otwarty w ZSTiO w Skoczowie


Dzień Otwarty w ZSTiO w Skoczowie


Dzień Otwarty w ZSTiO w Skoczowie


Dzień Otwarty w ZSTiO w Skoczowie


Dzień Otwarty w ZSTiO w Skoczowie

28 kwietnia 2015 r. ZSTiO w Skoczowie organizował Dzień Otwarty Szkoły. Tego dnia w naszych progach gościli abiturienci gimnazjów, którzy stali przed wyborem dalszej drogi kształcenia.

W szkole na powitanie gimnazjalistów przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich był poczęstunek regionalnym specyfikiem, czyli wiejskim chlebem ze smalcem. Uczniowie reprezentujący zawody cukierników i piekarzy przygotowali poczęstunek ze słodkich wypieków. Goście zostali przywitani także prezentacją multimedialną na temat szkoły i kierunków kształcenia, które im oferuje ZSTiO w Skoczowie. Nowość w oferowanych kierunkach kształcenia stanowią profile Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła, kierując się potrzebami rynku pracy i posiadaną bazą dydaktyczną, proponuje młodzieży profil politechniczny i sportowy. W zakresie kształcenia technicznego, ZSTiO w Skoczowie nadal oferuje gimnazjalistom naukę w zawodach: technik elektronik, fototechnik, technik handlowiec, technik organizacji reklamy.

Gimnazjaliści, podczas wizyty w szkole, oglądali zajęcia w pracowniach elektronicznych, w pracowni fototechnicznej, w pracowni kosmetycznej, uczestniczyli w lekcjach fizyki, przedsiębiorczości handlowej oraz podziwiali projekty zawodowe, wykonane przez uczniów z Technikum, w pracowniach reklamy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. W świetlicy szkolnej oglądali mural namalowany przez przyszłych techników organizacji reklamy, a w sali gimnastycznej mieli okazję zobaczyć prezentację osiągnięć sportowych uczniów ZSTiO w Skoczowie oraz mogli wypróbować sprzęt kulturystyczno-gimnastyczny w szkolnej siłowni.

Na zakończenie zwiedzania szkoły gimnazjaliści indywidualnie zapoznawali się z wystawami i stoiskami informującymi o kierunkach kształcenia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Wychodząc ze szkoły, obok materiałów informacyjnych i folderów reklamowych, zabierali ze sobą, mamy nadzieję, miłe wrażenia i przekonanie, że warto skorzystać z oferty edukacyjnej Szkoły na Bajerkach.

Technikum - TECHNIK ELEKTRONIK, TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, FOTOTECHNIK, TECHNIK HANDLOWIEC, TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY

Zasadnicza Szkoła Zawodowa - BLACHARZ SAMOCHODOWY, MECHANIK - MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ, MONTER - ELEKTRONIK, SPRZEDAWCA, MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, CUKIERNIK, PIEKARZ, KLASA WIELOZAWODOWA

Liceum Ogólnokształcące – KLASA SPORTOWA (piłka nożna, piłka siatkowa) oraz PROFIL POLITECHNICZNY.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama