, sobota 21 maja 2022
I Orszak Trzech Króli w CieszynieDodaj do Facebook

I Orszak Trzech Króli w Cieszynie

dzeju
W blisko dwustu miejscowościach w Polsce rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miast już po raz siódmy.

6 stycznia 2015 roku największe uliczne jasełka na świecie można będzie podziwiać także w Cieszynie, bowiem miasto dołączyło do setek innych miejscowości, w których odbędzie się ta wyjątkowa uroczystość. O godzinie 13.00 na Rynku w Cieszynie rozpocznie się radosna, najgorętsza impreza tej zimy, którą organizują pracownicy Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie z wielką pomocą osób przychylnych Orszakowi.

Warto dodać, że młodzież ucząca się w katolickiej szkole bardzo zaangażowała się w przygotowania do Orszaku- wielu przerwało swój świąteczny, wolny czas od nauki, by pojawić się w szkole i przygotować się do odśpiewania kolęd, przećwiczyć swoje role, inni szyją stroje, przygotowują korony dla Królów, pieką ciasta...Uczniowie potraktowali swoje zadanie bardzo poważnie i od wielu dni intensywnie pracują nad tym, aby to ważne święto zostało przygotowane jak najlepiej.

Organizatorzy obiecują, że każdy, kto przybędzie tego dnia na Rynek, nie będzie się nudził. Aktorzy- amatorzy odtworzą piękną historię narodzin Jezusa, ponadto czas umilać będzie góralska kapela oraz szkolny chór śpiewający najpiękniejsze kolędy. Każdy, kto przybędzie tego dnia by uczestniczyć w Orszaku, będzie mógł liczyć na słodki poczęstunek a Ci, którzy zmarzną, będą mogli ogrzać się przy kubku ciepłej herbaty bądź kosztując pysznej zupy.

Radosny, pełen kolędowego śpiewu tłum na ulicach polskich miast stał się już w wielu miejscowościach wydarzeniem, w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy osób- całe rodziny, organizacje, pojedynczy ludzie. Mamy nadzieję, że Orszak Trzech Króli mimo, że po raz pierwszy zagości w Cieszynie, zadomowi się w nim na dobre i przyciągnie tłumy, które w tym jednym dniu zapragną wspólnie spędzić czas kolędując i po prostu dobrze się bawić.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama