, wtorek 23 kwietnia 2024
Ustroń: jak ustrzec się przed chorobami kręgosłupa?Dodaj do Facebook

Ustroń: jak ustrzec się przed chorobami kręgosłupa?

Ustroń: jak ustrzec się przed chorobami kręgosłupa?

Klub Zdrowia w Ustroniu działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na wykład dotyczący profilaktyki chorób kręgosłupa.

Klub Zdrowia w Ustroniu działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na wykład dotyczący profilaktyki chorób kręgosłupa.
Poprzednie spotkanie prowadził lek. med. Krzysztof Kubiak. Prelegent podkreślił, że służba zdrowia wpływa na nasze zdrowie w 10%, geny w 20%, środowisko życia w 20%, natomiast zmiana stylu życia aż w 50%. Zatem wiele zależy od nas! Aby zapewnić właściwą pracę układu sercowo-naczyniowego, należy bezwzględnie porzucić wszelkie używki i przejść na zdrową dietę. Równie ważny jest regularny wysiłek fizyczny i odpoczynek. Istotne jest także prowadzenie aktywnego życia społecznego.

W najbliższą środę, 24 kwietnia gościem klubu będzie fizjoterapeutka Dorota Bar. Opowie ona, jak przeciwdziałać schorzeniom kręgosłupa. Temat jest bardzo aktualny, bowiem problemy z kręgosłupem deklaruje ponad połowa Polaków .

W programie spotkania oprócz ciekawej prelekcji organizatorzy przewidzieli degustację smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych. Będzie można też zakupić książki o tematyce zdrowotnej.

Klub Zdrowia w Ustroniu już zyskał sobie sympatię mieszkańców. Kolejne spotkanie już 24 kwietnia, o godzinie 17:30, w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Partyzantów 2. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia: http://www.kluby-zdrowia.chsch.pl/

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej: http://www.zdrowie.chsch.pl/

Przekaż 1% i pomagaj u siebie! (KRS 0000 220 518, cel szczegółowy: filia w Ustroniu).

Tekst: Justyna Libera

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama