, piątek 21 czerwca 2024
Liczą, gotują, recytująDodaj do Facebook

Liczą, gotują, recytują

ZSGH Wisła
Liczą, gotują, recytują

Pstrąg wędzony dymem z gruszy, aromatyzowany wiśniówką, podany na blinach pod koperkową chmurką.


Liczą, gotują, recytują

W kategorii kucharz Marek Pilch przygotował "Czekoladowe piekło" oraz "Pstrąga wędzonego dymem z gruszy, aromatyzowanego wiśniówką, podanego na blinach pod koperkową chmurką".


Liczą, gotują, recytują

Miriam Cieślar z prof. dr hab. J. Gawęckim


Liczą, gotują, recytują

Maria Niebudek i Ewa Kaczmarczyk z nauczycielką Dorotą Mendrek.


Liczą, gotują, recytują

II miejsce w eliminacjach powiatowych 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zajęła Gabriela Jęczała.

W marcu uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskch w Wiśle mieli możliwość, z sukcesem, zaprezentowania swoich umiejętności na konkursach.

Duży sukces odniosła Miriam Cieślar, uczennica kl. IV w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Została ona finalistką Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tytuł ten uprawnia ją do zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz ułatwia dostanie się na niektóre kierunki studiów. Finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości została Beata Kawulok, uczennica kl. 4 w zawodzie technik hotelarstwa. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż była ona jedyną osobą w finale nie kształcącą się na kierunku ekonomicznym.

Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności na XIV Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych, którego tegorocznym tematem było hasło "Gotuję z pasją i fantazją". W kategorii kucharz Marek Pilch przygotował "Czekoladowe piekło" oraz "Pstrąga wędzonego dymem z gruszy, aromatyzowanego wiśniówką, podanego na blinach pod koperkową chmurką". Uznanie w oczach jury znalazła przygotowana przez niego przystawka, za którą otrzymał wyróżnienie. Publiczność swą nagrodę przyznała Marii Niebudek i Ewie Kaczmarczyk, startującym w kategorii kelner, które przygotowały stół pod tytułem "Podróże azjatyckie".

Sukcesy wywieźli uczniowie nie tylko z konkursów zawodowych. II miejsce w eliminacjach powiatowych 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zajęła Gabriela Jęczała. Będzie teraz rywalizowała z najlepszymi w rejonie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama