, czwartek 20 czerwca 2024
PLK czyli Przedsiębiorstwo Leni i KolesiDodaj do Facebook

PLK czyli Przedsiębiorstwo Leni i Kolesi

PLK czyli Przedsiębiorstwo Leni i Kolesi

Jeżeli próbowali państwo transportem publicznym dostać się z Cieszyna do Bielska i z powrotem, na pewno przekonali się państwo ile wymaga to zachodu. A będzie jeszcze gorzej, Trans-kom ledwo wiąże koniec z końcem a nam biednym pasażerom zostaną tylko busy, łezka w oku się kręci gdy wspominamy czasy, kiedy na tej linii jeździły pociągi. Jak by to było fajnie siąść w ciepłej poczekalni ładnego wyremontowanego dworca wraz z galerią handlową. Myślicie pewnie, że to utopia, nic bardziej mylnego.

Jeżeli próbowali państwo transportem publicznym dostać się z Cieszyna do Bielska i z powrotem, na pewno przekonali się państwo ile wymaga to zachodu. A będzie jeszcze gorzej, Trans-kom ledwo wiąże koniec z końcem a nam biednym pasażerom zostaną tylko busy, łezka w oku się kręci gdy wspominamy czasy, kiedy na tej linii jeździły pociągi. Jak by to było fajnie siąść w ciepłej poczekalni ładnego wyremontowanego dworca wraz z galerią handlową.

Myślicie pewnie, że to utopia, nic bardziej mylnego. Są inwestorzy, którzy chętnie wzięliby udział w tym projekcie, jest przychylność władz miasta Cieszyna i Skoczowa, które w tym projekcie widzą szansę na pobudzenie koniunktury i zmniejszenie bezrobocia. Nie chodzi tu o prace tylko w galeriach i sklepikach dworcowych, ale o turystykę i przyciągnięcie ewentualnych inwestorów. Gdyż jak wiadomo dobra infrastruktura transportowa, zwłaszcza bocznice rozładunkowe dla przedsiębiorstw, a w dalszej przyszłości płynne skomunikowanie z Czechami daje szansę na odbudowanie potencjału gospodarczego naszego regionu.

Niestety komuś w Warszawie zależy żeby do tego nie dopuścić. Pomimo wcześniejszych zapewnień PKP, że dworce zostaną przekazane miastom za symboliczną złotówkę (oraz po ogromie pracy i serca, jakie w ten projekt włożyli miłośnicy i pasjonaci kolei na Śląsku Cieszyńskim, a zwłaszcza mój przyjaciel i pomysłodawca całego tego przedsięwzięcia Radosław Mrózek) szefostwo PKP wpadło na genialny pomysł: wykombinowali sobie jak na dworcach, o które przez tyle lat tak dbali, że dzisiaj trudno je odróżnić od pegeerowskich chlewni, zrobić kasę, czyli zażądać od miast ceny rynkowej. Chodź w większości dworce te były budowane przez mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, nieraz w czynie społecznym, to "warszawka" w swej bucie i pazerności nie ma wstydu żądać za nie pieniędzy, które się jej nie należą.

Dla niezorientowanych: PKP- PLK to spółeczka utworzona przez rząd, aby walczyć z bezrobociem wśród rodzin ministrów i posłów. RAŚ na Śląsku Cieszyńskim wraz z miłośnikami kolei oraz wszyscy mający na uwadze dobro naszej małej ojczyzny chcieliśmy państwu obiecać, że nie odpuścimy centrali dopóki nie wezmą się za rewitalizacje naszych linii kolejowych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama