, niedziela 19 maja 2024
Punkt Interwencji KryzysowejDodaj do Facebook

Punkt Interwencji Kryzysowej

Punkt Interwencji Kryzysowej

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem"


Punkt Interwencji Kryzysowej

Punkt Interwencji Kryzysowej współfinansowany jest ze środków Powiatu Cieszyńskiego.

Punkt Interwencji Kryzysowej czynny jest w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 w budynku Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii "Kontakt" w Cieszynie, przy ul. ks. Janusza 3, nr telefonu: 33 479 53 54.

Punkt służy rodzinom i osobom, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej spowodowanej utratą, próbami samobójczymi, poważną chorobą, wypadkami komunikacyjnymi, doświadczeniem przemocy w formie napadu i gwałtu lub innej sytuacji związanej z nagłą utratą poczucia bezpieczeństwa, pogorszeniem funkcjonowania i poczuciem bezradności. Każda osoba potrzebująca wsparcia zaproszona jest do osobistego spotkania z pracownikiem pierwszego kontaktu, który wysłucha, udzieli wsparcia i informacji, jeśli będzie taka potrzeba skontaktuje z prawnikiem lub psychologiem, pomoże zaplanować dalsze działania. Spotkanie nie wymaga wcześniejszego umawiania się, pomoc jest bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego.

W ramach Punktu Interwencji Kryzysowej działa również zespół interwencyjny, który w szczególnie trudnych i traumatycznych sytuacjach podejmuje działania na miejscu zdarzenia. Sytuacje takie zgłaszane są przez służby interwencyjne (policję, straż pożarną, pracowników socjalnych, i inne) pod numer telefonu 698 971 024. Osoba pełniąca dyżur przy telefonie przyjmuje zgłoszenie i przekazuje dyspozycję do interwentów, kierując ich na miejsce zdarzenia.

Punkt Interwencji Kryzysowej współfinansowany jest ze środków Powiatu Cieszyńskiego.

DYŻUR INTERWENTA

 • Poniedziałek: 8.00 – 16.00
 • Wtorek: 8.00 – 16.00
 • Środa: 8.00 – 16.00
 • Czwartek: 8.00 – 16.00
 • Piątek: 8.00 – 16.00
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama