, sobota 3 czerwca 2023
Podsumowanie projektów w WiśleDodaj do Facebook

Podsumowanie projektów w Wiśle

Podsumowanie projektów w Wiśle


Podsumowanie projektów w Wiśle


Podsumowanie projektów w Wiśle


Podsumowanie projektów w Wiśle

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Wiśle mieli możliwość zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych.

W szkole odbyły się konferencje podsumowujące projekty: "Mistrz gastronomii" oraz „Nowoczesna wiedza i tradycje kulinarne regionu kluczem sukcesu zawodowego”, w trakcie których zaprezentowano przebieg realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektów 80 uczniów uczestniczyło w kursach: baristycznym, kelnerskim, barmańskim, carvingu, menagera restauracji i kucharza kuchni regionalnej.

Celem projektów było podniesienie świadomości uczennic i uczniów w zakresie korzyści płynących z kształcenia, dostarczenie im wiadomości i umiejętności potrzebnych do rozpoczęcia i efektywnego zarządzania własną działalnością gospodarczą. Kursy pozwoliły na zdobycie wiedzy potrzebnej do sprawowania funkcji managera w zakładzie gastronomicznym. Osoby, które zamierzają otworzyć własny lokal znalazły tutaj nieocenione wskazówki. Poruszane na kursach tematy dotyczyły wszystkich aspektów funkcjonowania restauracji i drink baru. Omawiane były zagadnienia baristyczne, barmańskie, kelnerskie, winiarskie i organizacyjne. Przedstawiono również najważniejsze metody profesjonalnego zarządzania personelem oraz kwestie związane z BHP i Sanepidem.
W trakcie konferencji uczniowie zaprezentowali umiejętności, jakie zdobyli na kursach, a także otrzymali zaświadczenia i certyfikaty ukończenia szkolenia w języku polskim i angielskim oraz drobne upominki.
Agata Gołąb

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama