, wtorek 23 kwietnia 2024
Wystartowali! Bieg „500 lat Reformacji” trwa!
Bieg z Wittenbergi do Cieszyna. fot: poland-events.comDodaj do Facebook

Wystartowali! Bieg „500 lat Reformacji” trwa!

Wystartowali! Bieg „500 lat Reformacji” trwa!

Bieg „500 lat Reformacji” to kolejna inicjatywa uczczenia trwającego jubileuszu obchodów 500- lecia Reformacji. Uczestnicy mają do pokonania trasę 842 km z Wittenbergi do Cieszyna.

9 września o godz. 15.30 ośmioosobowa grupa wyruszyła na trasę, by przekraczać granice państw i własnych możliwości. Zawitają do 27 parafii m.in. Bielska – Białej, Skoczowa, Goleszowa i Dębowca, by w niecodzienny sposób przypomnieć, że 500 temu poprzez lekturę Pisma Świętego – Jezus Chrystus dał się na nowo odkryć chrześcijanom. Jest to niecodzienna inicjatywa sportowa, która ma przypomnieć, że w życiu wiary, warto przekraczać wszelkie granice!
Bieg zakończy się we wtorek około godz. 16.00 w Cieszynie.
Równolegle do biegu, Diakonia Kościoła w ramach akcji: „Biegniemy i pomagamy”, zbierze fundusze dla Łukasza – trzynastoletniego chłopca cierpiącego na zanik mięśni, który poprzez rehabilitacje będzie mógł przekraczać swoje własne ograniczenia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama