, piątek 23 luty 2024
Wybijają szyby, wyłamują zamki - w Cieszynie coraz więcej złodziei okrada tiry
W ostatnich tygodniach w Cieszynie skradziono kilkanaście tysięcy złotych, kilka komórek, laptopów i osobistych rzeczy. Najczęściej do kradzieży dochodzi na stacjach benzynowych w Ogrodzonej i w Pogórzu. fot. Maciej Kłek  Dodaj do Facebook

Wybijają szyby, wyłamują zamki - w Cieszynie coraz więcej złodziei okrada tiry

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Nie mają żadnych skrupułów. Kradną co mogą, wykorzystują każdą możliwą sytuację i brak czujności kierowców. W ostatnim czasie w Cieszynie i okolicach odnotowano kilkanaście włamań do tirów, z których skradziono wartościowe przedmioty i pieniądze.
Złodzieje korzystają z nieuwagi kierowców, którzy pozostawiają otwarte drzwi, uchyloną szybę lub zasypiają. Przecinają plandeki, wybijają szyby i włamują się do kabin tirów. W ostatnich tygodniach w Cieszynie skradziono kilkanaście tysięcy złotych, kilka komórek, laptopów i osobistych rzeczy. Najczęściej do kradzieży dochodzi na stacjach benzynowych w Ogrodzonej i w Pogórzu. Kierowcy jadący trasą S1 i zatrzymujący się w pobliżu Cieszyna powinni zachować szczególną ostrożność.

Policja radzi co robić, by nie dać się okraść. - Zwracajmy uwagę, by opuszczając samochód nie zostawiać w nim dokumentów, gotówki, możliwie jak najlepiej zabezpieczać cenne przedmioty. Sugerujemy, by parkować w miejscach odpowiednio oświetlonych, na strzeżonych parkingach i aby używać alarmów - mówi asp. Rafał Domagała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie i dodaje, że policja przestrzega kierowców przed nasilającymi się kradzieżami i prosi ich o zachowanie czujności.

Zaniepokojeni całą sytuacją są kierowcy. - W obecnych czasach już nigdzie nie można czuć się bezpiecznie i pewnie. Zwłaszcza w Polsce - mówi Krzysztof Markiewicz, kierowca z Krakowa. - Jeżdżę po całej Europie i jeszcze kilka lat temu mogłem zostawić ciężarówkę otwartą i iść coś zjeść, bo byłem pewny, że nic z niej nie zniknie - dodaje. - Nie można nikomu ufać. Niedawno przytrafiła mi się dość przykra sytuacja. Skradziono mi portfel z pieniędzmi, radio i jeszcze kilka rzeczy osobistych - mówi Mateusz, kierowca z Katowic. Co się potem okazało, złodziejem był również kierowca tira, który tej nocy parkował na tej samej stacji paliw.

Narastający problem kradzieży zauważono również w Zgorzelcu. Tam coraz częściej dochodzi do kradzieży paliwa, oleju. Giną CB radia, pieniądze, a czasem nawet samochody. Na obszarze byłego przejścia granicznego Zgorzelec - Görlitz wzmożono kontrole, aby utrudnić przewożenie skradzionych samochodów i wartościowych rzeczy do Polski.

Na pytanie: gdzie parkować, żeby nie zostać okradzionym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Brak bezpiecznych, strzeżonych parkingów i rosnąca ilość kradzieży od lat zaprzątają głowy mieszkańcom i przewoźnikom.
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w twoim świecie płacami steruje PO - a u normalnych ludzi własne ręce i głowa. A może będzie prościej nazwać siebie po prostu nieudacznikiem i szukać rozwiązania tego realnego problemu, a nie grzęznąć w nicniedające teorie spiskowe?

Cyganie z Karwiny powinni być wyizolowani od społeczeństwa. To są złodzieje, oszuści i nieroby. Strzeżcie się ich.

Do a propos Damian. Zastanów się co piszesz. Z tym Lidlem ukazuję że nie jest to prosta robota tylko za darmo a na kolei lodów nie kręcę tylko robię wszystko charytatywnie. Ale dla PO wców to trudne do zrozumienia. A pierwszą pokrzywę co bym wytargał to ciebie, jak ci jest dobrze to nie krytykuj ludzi pokrzywdzonych przez PO które steruje płacami w tym kraju.

To co się dzieje na moście można nazwać zmasowanym atakiem na przewoźników. Z jednej strony służby państwowe walą mandatami na prawo i lewo. Z drugiej strony złodzieje i oszuści okradają zdezorientowanych kierowców. Kierowcy godzinami biegają z dokumentami, czy stoją w kolejkach. W tym czasie ktoś inny zajmuje się ich dobytkiem. Całe grupy cyganów z Karviny i okolic dojeżdżają autobusami do "pracy".
A jeśli idzie o PiS i PO to oni są winni tego co się tam dzieje. Czyli od kilku wieków bez zmian na polskich traktach. Ciągle grasują zbóje i złodzieje..

Już niedługo PiS wygra i nastanie kraina wszelkiej pomyślności, dobrobytu, prtacy do zarąbania i prawa, i sprawiedliwości.

Damian nie dostał prostej pracy w Lidlu. Wymyślił więc towarzystwo miłośników kolejorzy i tam chce lody kręcić. Damian - na tory!... Pokrzywy wyrywać!...

Jakie głupie wpisy PISowskich zwolenników?. Jak ci jest dobrze to zamień się z nami. Bo do tej biedy przyczyniło się PO i ludzie kradną na potęgę.

ks. Natanek to idol Nic dziwnego.

Policja radzi co robić, by nie dać się okraść. Tylko tyle? co robi żeby to zlikwidować . Po drugie na każdym forum trzeba przedzierac sie przez te głupie wpisy PiSowskich zwolenników.

Nie koniecznie są to miejscowi. Ale wcale się nie dziwię że okradają. Ja byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w Lidlu w Cieszynie i jak mi zaproponowano umowę zlecenie ,stać po 13 godzin i to za 6zł na godzinę to też się zastanawiam czy nie lepiej kraść wliczając wpadkę w koszta.

z ich niepohamowanym rozpasaniem seksualnym, kazirodztwem, skrytobójstwami... miodzik dla proboszcza - w sam raz temat na kazanie jak Szatan w ornat się przebrał i na mszę dzwoni...

kochana, Kościół sam zabija i kradnie i to od dwóch tysięcy lat... O tym się głośno nie mówi na lekcjach religii, ale historia krwawych wypraw krzyżowych, złupienia i wymordowania w XI w. Konstantynopola - stolicą Kościoła Wschodniego, pochodnia Giordano Bruno, stosy ofiar Świętej Inkwizycji, mordy na protestantach popełniane masowo przez ultrakatolickich Hiszpanów wspieranych przez Watykan w Holandii w XVI w., rzezie wojen religijnych w Europie, masakra czeskich husytów pod białą Górą... W naszych czasach zboczeniec, ojciec dziesiątek dzieci ksiądz M. Delgado, hordy pedofili, Tadeusz Rydzyk, krucjata przeciw stosowaniu prezerwatyw w walce z AIDS - mało ?!... Przestań się bać. Zacznij myśleć.

"Róbta co chceta"

Trzeba dzieci już od małego uczyć na komputerowych grach zabijania to będzie coraz lepiej. Śmiejecie się z z PIS, Rydzyka ale kościół nie karze zabijać, kraść .

Skąd u ciebie tyle optymizmu?To chyba miałeś sen

Straż Miejska do likwidacji. To pasożytnicza organizacja.

Głupcy zawsze mają najwięcej do gadania.

Katolicki kraj więc i mamy katolickie wartości wpajane przez armię katechetów.Bo chyba nie kradną emeryci i renciści.Kradnie pokolenie JP II!
Czekam na usunięcie wpisu.Dziękuję.

gozyj to je w przPOwiedni PObolszewi.

tak jak przypuszczałem, Gluza startuje do Sejmu. Mam nadzieję, że PO straci wreszcie poparcie i nikt się do Sejmu i Senatu nie dostanie. Za tę kreatywną księgowość rządu, bezrobocie rośnie, firmy padają, a Tusk mówi, że mamy wzrost gospodarczy. Czuję się prze z ten rząd okłamywany.

zlodzieje i mordercy.Raport milera to udokumentowal

czyli ART - B w wydaniu Telegrafu

przeciez to zlodziejski elektorat PObolszewi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama