, wtorek 5 marca 2024
Uniwersytet otwiera swoje przestrzenie
Uniwersytet otwiera swoje przestrzenie fot: https://forumakademickie.pl/szkoly-wyzsze/jubileusz-uniwersytetu-slaskiego-w-cieszynie/Dodaj do Facebook

Uniwersytet otwiera swoje przestrzenie

Halyna Malynovska
Na początku marcu odbędzie się kolejna wycieczka z cyklu „Otwarte drzwi”. Tym razem organizatory zapraszają nowych mieszkańców i mieszkanki Cieszyna na zwiedzanie jednej z największych uczelni na naszym terenie - Uniwersytetu Śląskiego.

To już trzecia wycieczka w ramach cyklu “Otwarte drzwi”, który na celu ma poznanie ciekawostek miasta. Pierwsza ekskursja odbyła się jesienią zeszłego roku. Razem z przewodnikami poznawałyśmy historie i układ Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W lutym wiedziałyśmy Książnicę Cieszyńską i jej skarby papierowe. 4 marca o godz. 10:00 swoje drzwi otworzy przed nami Uniwersytet Śląski w Cieszynie. Tym razem organizatorką wycieczki jest jedna z Ukrainek - Maryna Podolska. Kobieta przyjechała do Cieszyna po wybuchu wojny w 2022 r i została zatrudniona na uniwersytecie jako pedagog.

- Pomysł na ekskursję wynikł dość spontaniczne, jednak pani dziekan Katarzyna Marcol przyjęła go bardzo pozytywnie. Sobota na uniwersytecie to dzień wolny, ale specjalnie dla naszej wycieczki zostaną otworte drzwi. Chciałabym, żeby do wycieczki dołączyły również uczniowie ze szkół ogólnokształcących w Cieszynie, dla których uniwersytet może stać się miejscem studiowania w przyszłości - wyjaśnia Maryna Podolska.

Udział w ekskursji bezpłatny, jednak obowiązują do zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są tylko mailowo na adres gdgcieszyn@gmail.com

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama