, sobota 13 kwietnia 2024
Stop przemocy i uzależnieniom – koncert profilaktyczny
W ramach swoich oddziaływań fundacja zajmuje się także działalnością społeczną na rzecz dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków, alkoholu lub dopalaczy.  fot: ZK CieszynDodaj do Facebook

Stop przemocy i uzależnieniom – koncert profilaktyczny

mat.pras.
W dniu 11 sierpnia w Zakładzie Karnym w Cieszynie odbył się koncert muzyczno profilaktyczny z pozytywnym przesłaniem. Spotkanie, w porozumieniu ze Służba Więzienną, zostało zorganizowane przez Fundację SNAP – Stop Narkomani, Alkoholizmowi, Przemocy. Dodatkową punktem programu było przedstawienie w wykonaniu dzieci - podopiecznych fundacji, którego głównym przesłaniem było: „Jak poznać prawdę o Bogu i jak można zmienić swoje życie”.

Fundacja SNAP zajmuje się m.in. pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym z powodu uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz innych środków i substancji psychoaktywnych, wsparciem osób objętych procesem resocjalizacji oraz uwikłanych w przemoc w rodzinie. W ramach swoich oddziaływań fundacja zajmuje się także działalnością społeczną na rzecz dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków, alkoholu lub dopalaczy. Organizuje zajęcia profilaktyczne dla młodzieży i edukacyjne dla rodziców oraz nauczycieli.

Prowadzącym koncert był Piotr Stępniak, który pomiędzy utworami opowiadał o działalności fundacji, a przede wszystkim o kolejach własnego życia. Na przykładzie własnych doświadczeń jak i doświadczeń innych uczestników spotkania uświadamiał osadzonych o zagrożeniach jakie niosą za sobą wszelkie uzależnienia i zły tryb życia. Własne refleksje kończył myślą, że zawsze istnieje szansa zmiany, a życie w zgodzie z prawem jest możliwe i warte zaangażowania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama