, poniedziałek 24 czerwca 2024
Ruszyły Nadolziańskie  Senioralia
Nadolziańskie Senioralia potrwają do 30 września. fot: FJDDodaj do Facebook

Ruszyły Nadolziańskie Senioralia

FJD
Ruszyły Nadolziańskie  Senioralia


Ruszyły Nadolziańskie  Senioralia

fot.: FJD

W piątek 22.09. Cieszyńska Rada Seniorów i burmistrz miasta Cieszyna zainaugurowali obchody tygodnia Senioraliów w naszym grodzie.

W związku z kapryśną aurą planowana na cieszyńskim Rynku inauguracja Senioraliów została przeniesiona do sali widowiskowej Domu Narodowego. Tam właśnie w obecności zebranych seniorów oraz uczniów szkół podstawowych burmistrz Ryszard Macura wręczył przewodniczącemu rady seniorów panu Andrzejowi Mleczce symboliczny złoty klucz do bram naszego miasta. Wręczył także seniorom, Annie Klos, Karolowi Węglarzemu i Stanisławowi Pońcowi ogólnopolskie karty seniora. Są to pierwsze trzy karty, które otrzymało miasto Cieszyn. Pozwalają one ich posiadaczom na korzystanie z różnych ulg w około tysiącu firmach na terenie całego kraju. Dodatkowo z inicjatywy Zamku Cieszyn oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się międzypokoleniowe śpiewanie w ramach Skarbów z Cieszyńskiej Trówły, upiększone występem zespołu młodzieżowo-dziecięcego "Mała Jetelinka" z Jaworzynki. Wszyscy zebrani otrzymali małe śpiewniki z dziesięcioma najbardziej popularnymi pieśniczkami z naszego regionu i dlatego przez prawie pół godziny rozlegał się gromki i wyrazisty śpiew w całym Domu Narodowym.

Nadolziańskie Senioralia potrwają do 30 września. Program na kolejne dni jest dostępny w artykule: Zbliżają się Senioralia!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama