, sobota 13 lipca 2024
Road to help – ze Lwowa do Monte Carlo, by pomóc ukraińskim dzieciom
Źródło: https://mailchi.mp/0c4eb6485832/road-to-help-ze-lwowa-do-monte-carlo-by-pomc-ukraiskim-dzieciom-9825259?e=33ac3ec567&fbclid=IwAR18BdURdEM0o7AH29_w_Cjuji7YNoKoqTw1RAEehmLrw7COdIPC0MROmRY fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Road to help – ze Lwowa do Monte Carlo, by pomóc ukraińskim dzieciom

Akcja #RoadToHelp, realizowana przy współpracy z Fundacją Gentes, ma na celu zebranie jak największej ilości środków przeznaczonych dla domów dziecka na Ukrainie, które przez wojnę zostały skrzywdzone i osierocone. Już 21 stycznia 2023 roku ze Lwowa Michał Kumiega i Svetlana Kravs wyruszą aż do Monako. Polsko-ukraińska załoga pokona 2200 km Peugeotem 201 Coupe z 1932 roku!

Rajd Monte Carlo swoją pierwszą edycję miał w roku 1911. Początkowo na zawody na niezwykle krętych asfaltowych drogach francuskich Alp Wysokich, kontestanci zjeżdzali z całej Europy pokonując czasem tysiące kilometrów. Z Lwowa po raz ostatni zawodnicy wyruszyli w 1930 roku. Załoga więc po 93 latach wyruszy trasą m.in przez Kraków, Bielsko-Białą, Ustroń, Bratysławę, Wiedeń, Salzburg, Innsbruck, Valsot, następnie wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Como. Ostatnimi przystankami przed Monako będą Alessandria i San Remo. Przez całą drogę możemy być razem z naszą załogą poprzez facebook oraz instagram.

– Wiem jak trudno, z każdym dniem wręcz coraz trudniej, zdobywać środki na cele pomocowe w Ukrainie, ale musimy się razem mobilizować, wspierać i robić jak najwięcej, szczególnie dla młodych pokoleń, dzieci, żeby trauma związana z wojną była choć trochę mniejsza – wyjaśnia motywy akcji Michał Kumiega.

Jak my możemy pomóc? Zbiórka środków przeprowadzana jest pod linkiem: (https://zrzutka.pl/kpvwyr).

Więcej informacji na stronie: https://mailchi.mp/0c4eb6485832/road-to-help-ze-lwowa-do-monte-carlo-by-...

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama