, wtorek 5 marca 2024
Przejedzie Masa Krytyczna
Czwarta w tym roku Masa Krytyczna wyruszy w piątek o godz. 17.30 spod cieszyńskiego Ratusza. fot: Rowerowy CieszynDodaj do Facebook

Przejedzie Masa Krytyczna

MM
Po raz czwarty w tym roku ulicami Cieszyna przejedzie Masa Krytyczna. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich rowerzystów z regionu.

Pierwsza Masa Krytyczna w Cieszynie odbyła się w maju zeszłego roku. Od tego czasu uczestnicy tej nieformalnej akcji społecznej wyruszali w podróż po mieście w niemal każdy ostatni piątek miesiąca, by zamanifestować swoją obecność w ruchu drogowym. „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” - to hasło towarzyszy uczestnikom akcji od wielu lat.

Przypomnijmy, że pierwsza Masa Krytyczna odbyła się w 1992 roku w San Francisco, z kolei najbardziej znaną w Polsce była ta warszawska, odbywająca się od 1998 do 2016 roku. Najważniejszą cechą Masy jest brak formalizacji, nigdy nie jest zgłaszana jako oficjalna manifestacja. 

Cieszyńscy rowerzyści wyruszą w najbliższy piątek (24 czerwca) spod Ratusza o godz. 17.30.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama