, niedziela 23 czerwca 2024
Panel dyskusyjny „Aspekty polskości”
Podczas panelu dyskusyjnego prelegenci przyjrzą się rozumieniu patriotyzmu, tożsamości, niepodległości itp. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Panel dyskusyjny „Aspekty polskości”

red./mat.pras.
Wielkimi krokami zbliżamy się do celebrowania niezwykle ważnego święta w dziejach historii Polski. 100-lecie odzyskania niepodległości skłania do refleksji nad przebiegiem zdarzeń dziejów naszej Ojczyzny oraz jej przyszłych losów. Do dyskusji na ten temat i udziału w panelu dyskusyjnym „Aspekty polskości” zaprasza Transgraniczne Centrum Wolontariatu. Spotkanie odbędzie się 10 listopada o godz. 13:00 w Oranżerii Wzgórza Zamkowego.

- Jako Transgraniczne Centrum Wolontariatu chcemy w gronie osób o odmiennych poglądach zastanowić się nad fundamentalnymi wartościami patriotycznymi, oraz spojrzeć na zagadnienia około niepodległościowe z różnych perspektyw – podkreślają organizatorzy.

Podczas panelu dyskusyjnego prelegenci przyjrzą się rozumieniu patriotyzmu, tożsamości, niepodległości itp. Celem spotkania będzie nie tylko dobre przeżycie święta 100-lecia odzyskania Niepodległości, ale przede wszystkim rozmowa na tematy patriotyczne, pobudzające do refleksji.

Prelegentami spotkania będą osoby z różnych środowisk naszej lokalnej społeczności. Wśród obecnych znajdą się m.in. Gabriela Staszkiewicz – nowa burmistrzyni Cieszyna, Michał Paluch - współautor Dialogów Oikologicznych, Jakub Skałka - rekonstruktor historyczny Cieszyńskiego Klubu Hobbystów, Marcin Musiał - dziennikarz Gazety Wyborczej w Katowicach, Joanna Jędrusik ze Stowarzyszenia Rotudna, Roma Rojkowska z Klubu Kobiet Kreatywnych oraz Christian Jaworski - Prezes Instytutu Śląska Cieszyńskiego.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy nie ma innej fotografii z polską flagą? Musi być taka obszarpana?

a co za różnica? - flaga to dziewica?...
obszarpane to są za nasze 250 000 000 zł obchody tej pożal się Boże setnej rocznicy
.
"za co się Kaczyńscy nie wezmą to spieprzą" - już dawno temu zauważył Wałęsa
nie musi ich być wcale dwóch, został jeden i wziął się za 11 listopada niestety

Skoro taka powiewa to czemu nie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama