, piątek 23 luty 2024
„Otwarte drzwi” - rozpoczyna się cykl spotkań i wycieczek po Cieszynie
Wkrótce rusza cykl spotkań i wycieczek po Cieszynie. fot: fot. materiały prasoweDodaj do Facebook

„Otwarte drzwi” - rozpoczyna się cykl spotkań i wycieczek po Cieszynie

Halyna Malynovska
Wolontariusze grupy inicjatywnej "Granica dla Granicy" zapraszają do Książnicy Cieszyńskiej. To będzie pierwsze spotkanie w nowym roku w ramach “Cyklu spotkań i wycieczek po Cieszynie”. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Волонтери ініціативної групи “Границя для границі” запрошують бажаючих до Цешинської бібліотеки “Książnica Cieszyńska”, яка відома своїми колекціями унікальних середньовічних книг.

• Czy wiecie, że Cieszyn nazywany jest miastem książek, a ich kolekcje były tu gromadzone już od średniowiecza? Nic więc dziwnego, że spacery w 2023 roku zaczynamy od Książnicy Cieszyńskiej. Zobaczymy w niej stare, cenne i piękne zbiory książek, poznamy nieznane polsko ukraińskie opowieści związane z historią wybranych eksponatów. Po zwiedzaniu zapraszamy do Tramwaju Cieszyńskiego na mniej oficjalne rozmowy – przekonują w mediach społecznościowych organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 4 lutego o godz. 11.00 przed siedzibą Książnicy (ul. Mennicza 46).
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenie można złożyć mailowo na adres gdgcieszyn@gmail.com
Czas zwiedzania to około 1,5 godziny.

Cykl spotkań „Otwarte Drzwi” został zrealizowany w 2022 roku i ma na celu integrację nowych osób, które przybyły do Cieszyna. W szczególności dla osób, które trafiły do Cieszyna w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“Чи знаєте ви, що Цешин називають містом книг, а їх колекції тут збирають ще з часів середньовіччя? Не дивно, що ми починаємо наші прогулянки у 2023 році з Książnica Cieszyńska. Ми побачимо там старі, цінні та красиві колекції книг, дізнаємось невідомі польсько-українські історії, пов’язані з історією вибраних експонатів. Після огляду визначних пам'яток ми запрошуємо вас до кав’ярні “Tramwaj Cieszyński” для менш формальних розмов” - йдеться у публікації організаторів зустрічі на сторінці у Facebook.
Зустріч-екскурсія відбудеться у суботу, 4 лютого о 11.00 перед приміщенням Бібліотеки (вул. Менніча 46).
Участь безкоштовна, проте організатори наголошують на попередньому бронюванні, оскільки кількість місць обмежена. Заявки приймаються лише на електронну адресу gdgcieszyn@gmail.com.
Час відвідування близько 1,5 години. Цикл зустрічей “Відкриті двері” було започатковано у 2022 з метою інтеграції нових осіб, що прибули до Цешина. Зокрема для людей, що опинилися в Цешині у зв’язку зі збройною агресією Росії в Україні.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama