, sobota 13 lipca 2024
Monika Borzym śpiewa stare piosenki
Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=639818777710447&set=gm.669721441391545 Dodaj do Facebook

Monika Borzym śpiewa stare piosenki

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na koncert Monika Borzym śpiewa stare piosenki, przy fortepianie Krzysztof Dys. Koncert odbędzie się 17 listopada o godz. 18:00 w Domu Narodowym. Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) dostępne są na www.domnarodowy.pl oraz w cenie 60 zł w dniu koncertu w kasie COK.

Monika Borzym oraz pianista Krzysztof Dys obudzili ponadczasowe utwory i tchnęli w nie nowe życie, nie burząc artystycznych zamysłów autorów. Projekt przybliża utwory dziś zaliczane już do dziedzictwa narodowego polskiej kultury XX wieku a także określane mianem zarzewia rodzimego jazzu. Podczas koncertu będzie można usłyszeć melodie autorstwa Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, m.in.: „Pokoik na Hożej", „Płyta z zadrą", „Bezsenna noc", „Bez śladu twa wielka miłość minie", „Miłość Ci wszystko wybaczy", „Na pierwszy znak", „Nikt tylko Ty" czy „Może tak może nie".

Szczegóły na: Monika Borzym śpiewa stare piosenki / Dom Narodowy - Cieszyn | Facebook
Koncert jest częścią 49. Cieszyńskiego Jazzowego Festiwalu. Cały program znajduje się na COK Dom Narodowy | Cieszyński Ośrodek Kultury

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama